Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
 “Gani Beko” İlimiz’de
GÜNDEM
2019-11-08 19:12

“Gani Beko” İlimiz’de

“Gani Beko” İlimiz’de

İlimizdeki sendika faaliyetlerini ve Afyon ile ilgili sorunları dinlemek üzere, Sendikacı, DİSK eski genel başkanı, CHP İzmir Millet Vekili Gani Beko Cumhuriyet Halk Partisini ziyaret etti.

Ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nevzat Ercan ve parti üyeleri  yer aldı.

“Sekiz buçuk milyon kişi işsiz”

Ziyarette İşsizlik konusuna değinen DİSK eski genel başkanı, İzmir Millet Vekili Gani Beko: “ Öncelikle güzel Afyon’a bizi davet eden sevgili İl Başkanım’a, Afyon Millet Vekilimiz Burcu Köksal’a, Afyon’un güzel insanlarına öncelikle teşekkür ederim. Sevgili basın mensupları ve mücadeleci arkadaşlarım bugünlerde biz hep sonuçları konuşuyoruz. Aslında kısaca biraz gerilere gidecek olursak 2002 yılında Türkiye’de kırılma noktası yaşandı. Peki, bu kırılma noktası neydi? AKP iktidara gelir gelmez ilk yaptığı şey Kamu Yönetimi Temel kanunu çıkartmak oldu. Kamu Yönetimi Temel Kanunu demek, Ulusal Kurtuluş savaşı sonrası dedelerimizin, babalarımızın, kazmalarla küreklerle oluşturmuş olduğu, yoktan var ettiği Karayolları, Hava yolları, Deniz yolları, Tekel Fabrikaları, Şeker Bank Fabrikaları, Sümer Bank Fabrikaları, Fiskobirlikleri yani kısaca Ulusal Kurtuluş savaşı sonrası yüz elliye yakın kurulmuş olan bu güzelim fabrikaları tek tek uluslar arası sermayeye sattılar. Ve bugüne geldiğimizde sekiz buçuk milyon arkadaşımız maalesef işsiz. Tabi ki bunun yansıması Afyon’da da oldu. O tarihler de Afyon’ da yürüyüşler, mitingler yaptık fakat sonuç alamadık. Kesinlikle kotalar eğer uygulanırsa çiftçi, tarım, köylü perişan olacak demiştik, yapmayın dedik. Ama bir türlü sözümüzü dinletemedik.  Örnek vermek gerekirse Şeker fabrikasına kota gelirse sonuç iyi olmaz dedik, kota geldi ve o kadar işçi arkadaşımız işsiz kaldı”dedi.

“Verilen destek için teşekkür ederiz”

Ziyarette konuşan Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal: “Afyon basınında, sürekli yerel basında söylemlerimizle, meclis konuşmalarımızla, basın açıklamalarımızda verdiğimiz önergelerle sıkça yer buluyoruz. Bu yüzden öncelikli olarak çok teşekkür ederim. Bugünde yine açıklamalarımızla basında yer alacağımızı düşünüyorum. Benim yıllardır hayranlıkla takip ettiğim DİSK Genel Başkanı, aynı benim gibi işçi, çiftçi, emekçi esnaf dostu, kendi tabiriyle lastikçi Gani burada. Kendisine de bizleri kırmayarak ilimize geldiği için çok teşekkür ediyorum. Bizlere verdiği destek içinde ayrıca teşekkür ediyorum ve sözü ona bırakıyorum”dedi.>>Yasin Ay

 

 

 

 

 

 


Bu haber 82 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   2 + 8 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet