Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Atatürk Ormanı Piknik Ve Mesire Alanı Açıldı
GÜNDEM
2017-08-01 14:21

Atatürk Ormanı Piknik Ve Mesire Alanı Açıldı

 

Atatürk Ormanı Piknik Ve Mesire Alanı Açıldı

Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi işbirliğinde Kent Ormanında yapımı tamamlanan Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı açıldı.

 

Muhteşem manzarası, havası, güzellikleriyle Afyonkarahisarlılar’ın hizmetine giren Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı; üç kademeli şelalesi, üç ayrı havuzu, fıskiyeleri, pergoleleri, piknik masaları, mescidi, tuvaletleri ve gece aydınlatmasıyla Afyonkarahisar'ın vazgeçilmez mekânlarından birisi haline gelecek.

Açılışa yoğun katılım oldu

 Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde yoğun bir katılımın olduğu açılışa Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu kurumlarının müdürleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Başkanımız sözünü tuttu

Törenin açılış konuşmasını Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz yaptı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın söz verdiği gibi Atatürk’ün şanına yakışır bir eseri ilimize kazandırmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.; “1,5 Yıl önce Belediye Başkanı Burahanettin Çona’ı ziyaret etttiklerini park  için söz akdıklarını  ifade eden ADD Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Gengiz: “Bundan bir buçuk yıl önce ADD Yönetimi olarak Başkanımızı ziyaret ettik, düşüncemizi aktardık. Sağolsun, varolsun bizi dinledi ve söz verdi. O gün vermiş olduğu sözü bugün gerçekleştirdi. Kendisini coşkulu duygularla alkışlıyorum, saygılarımı sunuyorum. Biz konuşunca, önerimizi dosdoğru sağa sola sapmadan anlatınca uzlaşıyoruz. Türk milletinin genel karakteri bu.  Bundan sonra Afyon halkı her bahar bayramı günü, bu güzel mekana bir ağaç dikerek burayı şenlendirecek. Tüm Afyonkarahisarlılar’ı buraya ağaç dikmeye davet ediyorum. Parkın yapımında katkıda bulunan destek veren başta Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban olmak üzere Park Bahçeler Müdürümüz ve ekiplerine şükranlarımı sunuyorum”  dedi

Cumhuriyetin kazanıldığı topraklardayız

Afyonkarahisar lılar için Atatürk’ün öneminin bir farklı oldugunu Atamızın Büyük Taruzu ilimizde başlattıgını ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ; “Mustafa Kemal Atatürk, bizim ortak değerimiz. Ülkemiz için önemi büyük, Afyonkarahisar için daha da büyük. Afyonkarahisar; Atatürk'ün 25 Ağustos gecesi silah arkadaşları ile birlikte Şuhut Çakırözü köyünden Kocatepe’ye çıkıp, 26 Ağustos sabahı Büyük Taarruzu başlattığı topraklara sahip bir il. Bu yüzden bizler şanslıyız, bu yüzden gururluyuz. Kurtuluşumuza ev sahipliği yapmak, Cumhuriyetimizin kazanımında pay sahibi olmak herhalde bir il için en büyük onurlardan bir tanesidir” dedi. Bir buçuk yıl kadar önce Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun kendisini ziyaret ettiğini hatırlatan Başkan Çoban; “Dernek Başkanımız beni ziyaret ettiği gün Orman ve Su İşleri Bakanımızın hem Türkiye’yi hem de Afyonkarahisarımızı ağaç ve ormanlarla donattığını ifade ederek; Atatürk’ün adına yakışır bir orman yapılmasını teklif ettiler. Konuyu Sayın Bakanımıza ilettim; ancak Belediye olarak biz bunu neden yapmayalım dedim. Çünkü Dernek Başkanımız ziyaretinde “Biz sadece bir orman istemiyoruz, halkımızın piknik yapabildiği, gezebildiği, vakit geçirebildiği bir mekan istiyoruz” cümlesini kullanmıştı.  Dolayısıyla böylesi bir alanı belediye imkânlarıyla yapmaya karar verdik” dedi.

Bir yıl içerisinde muhteşem bir eser yapıldı

Atatürk Orman Piknik ve Mesire Alanı’nın 120 bin metrekare alana sahip olduğunu ifade eden Başkan Çoban;  “Buranın tamamın dağlık bir alandı. Kişide hedefe yönelen bir ideal, bir iman olunca Belediye olarak her türlü iş makinesi ve teknik kadroya sahip olunca Ferhat’ın dağı balyozla deldiği gibi bizim için bu dağları delmek, bu yolları açmak, bu kademeleri oluşturmak, hiçte zor olmadı. Havuzları, fıskiyeleri, şelaleleri ile yolları ile ormanımızı bitirdik. Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından bölgeye 2009 yılından bu tarafa yetiştirilen 4 bin 500 ağaç dikildi. Eserin kazandırılmasında emeği geçen Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini de tebrik eden Başkan Burhanettin Çoban; “Bizimle işbirliği yapan bu güzel eserin kazandırılmasında pay sahibi olan Atatürkçü Düşünce Derneğimizin Afyon yetkililerine, gecesini gündüzüne katarak bir yıl içerisinde muhteşem eseri ortaya çıkaran başta Park Bahçeler Müdürümüz ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Bu muhteşem eserin ülkemizin en ihtiyaç duyduğu birlik beraberlik ve farklılıklarımızı koruyarak asgari müştereklerde birleşmek için örnek olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.  

Kişi Başına düşen yeşil alan sayısı çok arttı

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban göreve geldiğinden beri Afyonkarahisar’da yeşil alan sayısında ciddi Bir artış oldugunu söyeleyen  Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal : “Orman ve Su İşleri Bakanımız  Veysel Eroğlu sayesinde ilimiz Yeşil alan ve damla sulama sisteminde büyük atılımlar yaptı.İlimiz Böyle bir Bakana sahip oldugu için çok sanşlı. Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban döneminde Afyonkarahisar’da kişi başına düşen yeşil alan sayısı da çok arttı.Bu projede Belediyemizi ve Atatürkçü Düşünce derneğimizi işbirliğinden dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“Çanakkale Ne Kadar Önemliyse Afyonkarahisar’da O Kadar Önemlidir

Açılış törenin kapanış konuşmasını yapan Afyonkarhisar Valisi Mustafa Tutulamaz Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı’nın Afyonkarahisar’a kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Tutulmaz; “Dağların işlenerek insanlarımızın kullanımına hazır hale getirildiği bir esere şahitlik yapıyoruz. Bu güzel hizmetin birkaç yönü beni etkilemiştir. Bunu açıkça ifade etmek isterim. Bu güzel eser zafer topraklarıyla eş değer olan Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamıza vesile olmuştur. Samsun, Çanakkale Atatürk’ü anmada ne kadar önemli ise Afyonkarahisar’da aynı şekilde önemlidir. Atatürk’ün anılmasına vesile olduğu için bu etkinliği önemsiyorum. Bunun yanında kurumlararası işbirliğinin önemli bir göstergesi olmuştur. Atatürkçü Düşünce Derneği ile Belediye Başkanlığımız ortaklaşa güzel bir hizmete ev sahipliği yapmışlardır” dedi.

İlimiz yeni bir nefes alacak alan daha kazandı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katkılarıyla Afyonkarahisar’ın çorak bir görünümden ormanın en fazla olduğu iller arasına girmeye başladığını söyleyen Vali Tutulmaz; “Bu güzel eser ilimizin sosyal hayatına katkısı olacaktır. İnsanlar her geçen gün şehirde nefes alacak yerler aramaktadır. Afyonkarahisarımız'da benzer yerler daha önceden yapılmıştır ancak bu güzel eserimiz de onların halkası olmuştur. Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı’nın yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban olmak üzere Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetimi ve Belediye çalışanlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kurdele kesilip Mesire alanı gezildi

Yapılan konuşmaların ardındanİlimiz Protokolü açılış kurdelesini kesti .Daha sonra davetliler hep birlikte Atatürk Ormanı Mesire ve Piknik Alanı’nı gezdi.>>Mehmet Karakaş

 

 


Bu haber 379 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 3 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet