Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
“Bağımsızlık referandumuna müdahale edilmeli”
GÜNDEM
2017-08-08 18:14

“Bağımsızlık referandumuna müdahale edilmeli”

“Bağımsızlık referandumuna müdahale edilmeli”

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Şahin, Kuzey Irak’ta 25 Eylül tarihinde ‘Kürdistan bağımsızlığı’ için yapılacak olan referandum için hükümetimizin derhal bir yaptırım gücü uygulaması gerektiğini söyledi.

Referandumun dünyanın gündeminde olmasına rağmen ülkemizin bu konuda sessiz vatandaş olarak haberdar edildiğinde işin işten geçmiş olacağını söyleyen Hakan Şahin, yetkililerin bu konuda elini değil, gövdelerini taşın altına koymalarının gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet değerlerimiz için tehdittir

Şahin; “25 Eylül 2017 tarihinde ülkemizin dengesini bozacak referandum kuzey Irak'ta 'Kürdistan bağımsızlığı' için yapılacak referanduma hükümetin derhal tepki göstermesini ve gerekirse bölge ülkeleriyle birlikte yaptırım gücü uygulaması gerekmektedir. Sözde ‘Kürdistan’ burada ABD ve İsrail üssü olarak kurulacaktır. ‘ikinci İsrail’ olması söz konusudur. 1500 kilometre ötedeki İsrail bu kez 7/24 komşumuz oluyor. Bu yalnız toprak bütünlüğümüz için değil yönetim anlayışımız ve cumhuriyet değerlerimiz için de tehdittir” dedi.

Toprak bütünlüğü tehlikeye düşüyor

Irak’ın kuzeyindeki Barzani yönetiminin 25 Eylül günü sözde Kürdistan’ın bağımsızlığını oylayacak sözde Kürdistan’ın kurulması iddiasının Türkiye kadar Irak, Suriye, Rusya, Azerbaycan, İran ötesinde Amerika,  Avrupa ve İsrail’in boş durmayacaklarını belirten Hakan Şahin; “Şimdiden zaten PKK, PYD  ve DEAŞ’ı kullanıyor, burnumuzun dibine geldiği zaman bu tehdidin ciddiyeti ağırlaşacaktır. Bu nedenle bölge ülkelerinin bağımsızlığı, bütünlüğü ve geleceğiyle hiçbir şekilde bağdaşmayan doğrudan doğruya bölge ülkelerine savaş ilanı anlamı taşırken Kürtler için de felaketten başka bir şey getirmeyecektir. Dünyanın ilgilendiği bir konu ve dünyanın her tarafından bu konuda tavır ortaya konulmakta ülkemiz toprak bütünlüğü tehlikeye düşmesi için Avrupa elinden gelen desteği bu konuda sağlamaktadır. bizde Türkiye  Cumhuriyeti devletinin Sayın Cumhurbaşkanını ve seçilmiş hükümeti bu konuda tavır almaya ve yaptırım uygulatıp,  bu ülkemiz için önem arz eden referanduma müsaade edilmemesini yetkililerden Türk milleti adına ülkemizin bekasını düşünen bir sivil toplum örgütü  olarak talep ediyoruz” dedi.

Barzani yönetimine muhtıra verilmeli

Bölgede bulunan vatandaşlarımız ateşe sürülmüş olacak çünkü, sözde Kürdistan kurmaya kalktıkları zaman bütün bu ülkelerin Kürtleri ateşe sürülmüş olacaktır” diyen Şahin sözlerine şöyle devam etti: “Bu teşebbüsten sonra bölge kürtleri bir nevi ABD ve İsrail adına cepheye sürülecektir. Türkiye’mizin bağımsızlık ve bütünlüğünü, Cumhuriyet’i tehdit ettiği için Kürdistan girişimine destek verilemez. o nedenle hükümet derhal bunu açıklamalı, Barzani yönetimine muhtıra verilerek bu girişime son verilmesi istenmeli. Bir süre tanınarak bu girişimden vazgeçildiği ilan edilmediği takdirde Habur kapısı kapatılmalıdır.”

“Elinizi taşın altına koyun”

Şahin, “Millet iradesini arkasına alarak dünyaya meydan okuyan Sayın Cumhurbaşkanımızın iş işten geçmeden bu konuda tavır almasını, gerekirse orta doğuyu bu konuda toparlayıp referandumdan çıkacak sonucu beklemenin vereceği zararı göz önüne alarak bu referandumun yapılmasını ve bu oyunun bozulmasını sağlamasını Türk halkı adına Milli Birlik ve Kardeşlik federasyonu olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın birleşmiş milletlerdeki konuşmasında oradaki yöneticileri uyardığı sözü ile bizde kendilerine  yarın çok geç olabilir diyoruz. Milli Birlik ve Kardeşlik federasyonu  olarak ülkemiz ve milletimiz adına yetkililerin elini taşın altına değil bu konuda gövdelerini tasın altına koymaları için uyarıyoruz ve bekliyoruz” dedi. >>>Haber merkezi

 

 


Bu haber 1889 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   9 + 4 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet