Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hedef 2071, küresel güç, büyük Türkiye
GÜNDEM
2017-08-09 17:13

Hedef 2071, küresel güç, büyük Türkiye

 

Hedef 2071, küresel güç, büyük Türkiye

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Amasya Valisi Osman Varol'u makamında ziyaret etti. Daha sonra basın toplantısı düzenleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Amasya'da Bakanlığının yaptığı tesisler hakkında bilgi verdi.

 

Orta Anadolu Gelişim Projesi’ni hazırladıklarını belirten Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Amasya da bu gelişim projesinin içinde. 2019'un sonuna kadar bitirmek istediğimiz bu proje için 13 milyar 230 milyon lira yatırım yapılacak" diye konuştu.

 

"Sevgili Almanlar Gelin Kardeşim, Sizinle Bir Problemimiz Yok"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Almanlar Türkiye'ye gelmesin." yönünde açıklaması olduğunu dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:"Türkiye'de her turist, gecenin en geç saatlerinde bile elini kolunu sallayarak gezebilir. Hiç kimse dokunmaz. Gitsin bakalım başka yerlere gece, ne diyorlar, 'Aman gece çıkma, çıkacaksan da arabayla gez.' Burası Türkiye, burası en emin, en güzel, en muhteşem ülke. Türkiye'de turizme hizmet veren oteller çok iyi. Dünyanın her yerini gezdim. Paris'teki otellere 3 yıldız vermem, '5 yıldızlı otel' diyorlar. Onların yanında bizim oteller 7 yıldızlı. Bizim milletimiz misafirperverdir. Ey Kılıçdaroğlu, böyle Almanlara falan 'Türkiye'ye gelmeyin' deme. Sevgili Almanlar, gelin kardeşim, sizinle bir problemimiz yok ki. Tarihi bir dostluğumuz da var. Bazı yöneticilerin birkaçıyla problem olabilir ama Alman milletiyle kadim bir dostluğumuz var. Birinci Dünya Savaşı'nda birlikte aynı cephelerde çarpıştık."

"Pozitif Ayrımcılık Yapıyoruz"

Kılıçdaroğlu'nun "Nefes almak istiyorsanız CHP'li belediyelerin olduğu yerlere gideceksiniz" sözlerini de eleştiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:"Her tarafa karayoluyla gidiyorum. İçinden geçtiğimiz ilçe veya il tertemizse 'Burası AK Parti'li' diyorum. Ama pislik götürüyorsa, çöpler toplanmıyorsa o mutlaka CHP'li belediyeler. Ertesi gün Trakya'ya gideceğim. Oradaki belediyelerin hepsi CHP'li. O belediyelerin hiçbiri atık su biyolojik arıtma tesisi yapamadı. Belediyenin vazifesi olmasına rağmen, Sayın Cumhurbaşkanımız başbakanlık görevindeyken 'Veysel hoca, bunlar yapamıyor, sen yap. Trakya Avrupa'ya açılan kapı, utanıyoruz' dedi. Şimdi bunları biz yapıyoruz. 13 tane Trakya havzasındaki belediyelerin biyolojik arıtma tesisini biz yaptık. Dereleri biz ıslah ediyoruz, pozitif ayrımcılık yapıyoruz, su bile veremiyorlardı."Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Edirne kaç yıldır CHP'li belediye, çöpleri toplayacak sistemi yok, utanıyoruz, yığıyor yolun kenarına. Amasya yıllar önce katı atık bertaraf tesisi yaptı. Belediye yaptı, biz de biraz destek verdik. Katı atıklar toplanıyor, hatta çöpten elektrik bile üretiliyor. İşte bu. Ey Kılıçdaroğlu, gel Amasya'ya bir gör, Edirne ile mi nereyle mukayese edeceksen et." dedi.

Su getiremiyorsanız, biz getiririz

CHP’li belediyelere seslenen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:"Su getiremiyorsanız, biz getiririz. Dereleri ıslah edemiyorsanız, biz ederiz. Aydın'da su yoktu, suyu biz getirdik. İzmir'de su yoktu, biz getirdik. Aydın'da suyu getirmek için 'Orman ve Su İşleri Bakanı kim oluyor, biz yapacağız' dediler. Aydın'a su veremiyordu. İkizce Barajı'nı biz yaptık. Çine Adnan Menderes Barajı'nı biz yaptık, Dünyanın sayılı barajı. Aydın ve civarına suyu biz verdik. Büyükşehir Belediyesinin görevi. Ben İSKİ Genel Müdürüyken, bütün barajları ve su isale hattını biz yaptık. Devletten yardım almadığımız gibi borçlar ödedik. Şimdi biz onlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Şimdi bizden rica ediyor. Kılıçdaroğlu, bunları öğren Allah aşkına, ondan sonra konuş, karşında bu işleri bilen bir bakan var."Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu daha sonra Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yaptırılan 13 tesisin temel atma ve orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür, ORKÖY kredi sertifikaları dağıtım merasimine katıldı.

1 milyon 780 bin metreküp su depolanacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Amasya'da temeli atılan 13 tesisin, 126 milyon lira maliyeti olduğunu belirterek, "Tesislerin 11 tanesi DSİ’ye, bir tanesi Orman Genel Müdürlüğüne, bir tanesi Doğa Koruma ve Milli Parklara ait. Bunları anlatırsak DSİ tarafından inşa edilecek, Gümüşhacıköy Saraycık Barajı, Gümüşhacıköy Beden Barajı, Merkez Ziyaret Saraycık Barajı, Merkez Ağılönü Göleti, Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi Geldingen Ovası Sulaması 1. Kısım İnşaatı ile 6 adet taşkın koruma tesisi, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü 1 adet çevre düzenlemesi, Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ağaçlandırma ve Ormancılık Projesi adı altında 1 adet tesisin temelini atacağız. Bu temelini atacağımız eserlerle birlikte 27 bin 350 dekar zirai araziye su temin edilerek, 1 milyon 780 bin metreküp su depolanacak. Ayrıca Amasya merkez ilçesi 3 mahalle, 2 köy ve 5 tesis taşkın zararlarından korunacaktır." ifadelerini kullandı.

Temmuz'da milletimiz bir kahramanlık destanı yazdı

Türkiye Cumhuriyeti'nin terör örgütlerine karşı dimdik ayakta durduğunu ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:"Rabbim ülkemizi korusun, Türkiye Cumhuriyeti gönül coğrafyamızın son kalesi. Bu bayrağın, bu topraklarda ilelebet dalgalanması lazım. Bunun için çok çalışmamız, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemiz lazım. Başka Türkiye yok, Suriye işgal edildiği zaman bize geldiler ancak bizim gidecek başka yerimiz yok. Bu topraklara ve bu vatana tam manasıyla sahip çıkmamız lazım. 15 Temmuz'da milletimiz bir kahramanlık destanı yazdı ve alçak FETÖ'ye karşı göğsünü siper etti. Cenabı Allah bizi bütün terör örgütlerine karşı güçlü eylesin."

terörle mücadelemiz devam edecek

15 Temmuz darbe girişimin, milletin kahramanlığının yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın cesareti sayesinde önlendiği vurgulayan Eroğlu, "15 Temmuz, İslam'ın son kalesi olan ülkemizi yıkmak için planlanmış bir hareketti ama Allah'a şükür o hainlerin bir hesabı varsa Cenabı Allah'ın da bir hesabı var. En son terörist etkisiz hale gelene kadar terörle mücadelemiz devam edecek, hükümetimiz bu konuda kararlıdır. Vatanımıza hiçbir zaman düşman ayağı bastırmayacağız, kararlıyız Allah'ın izniyle. Türkiye büyüyor ve gelişiyor, Türkiye'nin yıldızı parlak, Allah'ın izniyle, bu şanlı Türk milleti 21. asra mührünü vuracaktır. Hedef 2071, küresel güç, büyük Türkiye diyoruz." diye konuştu.Konuşmaların ardından Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile protokol üyeleri butonlara basarak 126 milyon TL'ye mal edilecek 13 tesisin temelini attı ve orman köylülerine gelir getirici tür sertifikası verdi.>>Haber Merkezi 


Bu haber 373 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   10 + 3 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet