Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Acar disipline sevk edildi
GÜNDEM
2017-08-10 16:45

Acar disipline sevk edildi

Acar disipline sevk edildi

 

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı Basın Sözcüsü Mehmet Kocacan dün haftalık değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada MHP’li Dinar Belediye Başkanı hakkında disiplin soruşturması başlattıklarını söyledi.

 

Kocacan açıklamasında, “Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Genel Başkanlık makamına ve parti politikalarımıza karşı aykırı hareket ettiğinden dolayı Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Bu bir ikaz niteliği taşımaktadır. Bu ikaza uyulmazsa partiden ihracına kadar gidebilir” dedi.

 

Oğan için FETÖ’nün siyasi ayağı dedi

 

Kocacan ayrıca 'Yeni devlet kuruyoruz’ diyen AK Partili Ayhan Oğan için de şunları söyledi: “AK Parti’ye bağlı olan birinin devlet kurma ile ilgili bir ifadesi olmuştur. Bu ifade açıkçası siyasi ayağı ağır ağır kendini deşifresi gibi anlaşılmalıdır diye düşünüyorum. Yani devletin içerisinde bulunan ama kendini bir türlü ortaya çıkarmayan FETÖ’nün siyasi ayağı olarak düşünüyorum” dedi.

 

Mazlumlara koruyucu, dinsizlere düşman

 

Kocacan ayrıca, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünün rnimarı, 'Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur', seslenişinin mucididir" Bir savaş düşününki Türkiye'nin varlık savaşı olsun, hakkında tarih boyunca kurulan haçlı seferlerinin en modern hali olsun. Kendi içerisinde eksiklik ve aksaklıkları düzelten, yepyeni bir devlet kurarak asırlardan beri taşıdığı kimliğini kendi adıyla tarih sahnesine koyan, mazlumlara koruyucu ve dinsizlere büyük düşman olan Türk Milletinin son kurduğu ve ebediyetin sonuna kadar yaşayacak eşsiz bir devletin adıdır, Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

 

Kabul edilecek bir davranış değildir

 

“Türk Milletine hıyanet içinde olanlar, kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'e karşı durmak isteyenler, tüm dünyayı yanlarına alarak Türkiye düşmanı bir kulvara hizmet etmişler, yaptıklarına bu hizmettir diyerek sahip çıkmışlardır” diyen Kocacan sözlerine şöyle devam etti: “İşin içine dini katarak yaptıklarının ne kadar kötü olduğunu idrak edemeyen cemaat mensupları, düşmanlarımızla beraber hareket etmekte hiçbir sakınca görmeyen iç düşmanlar, rahatlıkla konuşmakta ve laflarının gittiği yeri idrak etmeden dini kullanarak savunmaya geçmişlerdir. Bu kritik günlerde bir kişinin çıkıp "Yeni Devlet Kurduk" demesi, hiçbir Türk vatandaşı tarafından kabul edilecek bir davranış değildir.Türkiye Cumhuriyeti Devletine herhangi bir şekilde kast eden her kim olursa oisun en sert şekilde cevabını alacaktır. Bu ağzı kullananlar Devletimize ve Milletimize faydası olmayan, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak isteyen Vatan ve Millet düşmanlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti var oldukça, bu tür saldırılar da devam edecektir. Türk milletinin yegane güvencesi Türk milliyetçileri ve ülkücülerdir. Bu bir defa daha test edilmiş ve görülmüştür.”

 

Asla başarılı olamayacaklar

 

Kocacan açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlar rahat uyusunlar, koruyanlar uyanıktır, farkındadır ve hazırdır. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyin dediği gibi: "Devlet birdir, milletin siyasi ve idari mecmuudur, Türk tarihinin şeref mahsulüdür, isrni Türkiye Cumhuriyetedir. Öyle de kalacaktır. 15 Temmuz'da devlet yıkımdan kurtarılmıştır. Millet işgalden mahfuz tutulmuştur. Yeni devlet kuruyoruz lafı FETÖ'ye uzatılmış zeytin dalıdır. Devlet; milletin namusuna emanet edilmiş yaşayan, milli hafızayı taşıyan, milli haysiyeti savunan şuur, gurur ve ruhtur. Hainler anlayamaz. 15 Temmuz'u basamak yaparak, 16 Nisan'ı bahane ederek yeni devlet, yeni kurucu amacında olan varsa, aklını basma, ayağını da denk alsın. Türk devletinin yenisi, eskisi olmaz. Türkiye Cumhuriyeti mesela Göktürklerin, mesela Büyük Selçuklunun devamı, bu çağdaki adıdır" böyle düşüncede olan bedbahtların asla ve kata başarılı olamayacaklardır" ifadeleri ile son verdi. >>>Oktay Yüksel 


Bu haber 261 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 4 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet