Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yurdunuseven’den CHP’ye tepki
SİYASET
2017-12-05 16:24

Yurdunuseven’den CHP’ye tepki

Yurdunuseven’den CHP’ye tepki

 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği belgelerin sahte olduğunu söyledi. Yurdunuseven “ABD’deki operasyon ve Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı belgeler birbirinden bağımsız değildir” diyerek Kılıçdaroğlu’nun operasyonda rolü olduğunu ima etti.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantısı parti binasında gerçekleşti. Toplantıya İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra İl Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Karakuş ile İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kocaşaban katıldı.

 

Sel bilgi verdi

 

Başkan Yurdunuseven, geçen hafta sonu Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımlarıyla Demirçevre Göletinin temel atma töreninin gerçekleştiğini belirterek, kente yakın zamanda denizin geleceğini söyledi. AK Parti İlçe Danışma Meclisi toplantılarının da geçen hafta yapıldığını aktaran Yurdunuseven, şöyle konuştu: “Sadece iki ilçemizde danışma meclisi toplantısı yapılmadı. İnşallah bu hafta itibariyle de onları tamamlayacağız. Yine Afyonkarahisar İl Genel Meclisimiz (İGM) geçen hafta 2018 bütçesini 170 milyon lira olarak bağladı. Önceki akşamda İGM Başkanımız Salih Sel’de AK Parti İl Yönetim Kurulumuza bütçeyle ilgili bilgiler verdi.”

 

“Siyaset aynı zamanda bir nezakettir”

 

Türkiye gündeminin geçen hafta bir iftirayla çalkalandığını dile getiren İl Başkan İbrahim Yurdunuseven, siyasetin çok değerli bir kurum olduğunu kaydetti. Başkan Yurdunuseven, siyasetin millet iradesinin tecelli ettiği ve de temsil edildiği bir kurum olduğuna işaret ederek, “Siyaset aynı zamanda bir nezakettir. İlke ve değerleri bulunmaktadır. Ciddiyet, samimiyet ve sorumluluk gerektirir. Siyasette iktidar kadar muhalefetinde ciddi bir yükümlülüğü vardır. Muhalefet olmak demek illa düşman olmak demek değildir. İftira atmak demek değildir. İnsan haysiyetine ve onuruna kast etmek demek değildir. Ama ne yazık ki, Türkiye’de mendil sallar gibi sahte belge sallayarak ülkemizin bekasına kast eden bir ana muhalefet partisi söz konusudur. Bu güruh daha önce sayın Cumhurbaşkanımıza ve ailesine hem de partimizin çeşitli kademelerinde görev alan bir çok kişiye iftiralar atmış, yalan belge ve beyanlarla saldırmıştır. İddialarını ispatlama lüzumu dahi göstermemişlerdir. En yavuz hırsıza bile taş çıkaran bu pişkin muhalefet anlayışı ülkemizin ve milletimizin gündemini haksız yere meşgul etmektedir.” dedi.

 

Gayri milli bir tavır sergiliyor

 

Başkan Yurdunuseven, Kaset operasyonuyla CHP Genel Başkanlığı görevine gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkeye dair her kritik mesele de gayri milli bir tavır sergilediğinin altını çizdi.

Kılıçdaroğlu’nun birilerine diyet borcunu ödeyemediğini aktaran Yurdunuseven, sözlerini şöyle sürdürdü: “28 Kasım’da partisinin grup toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımızın ailesinin yurt dışına para transferi yaptığı iftirasında bulunmuştur. Ve belge olduğunu iddia ettiği bazı kağıtları da grup kürsüsünden göstermiştir. Kılıçdaroğlu tarafından iddia edilen iftiraların tamamı yalan, gösterdiği kağıtlarında da tamamı sahtedir. Hakkında iftira edilen hiç biri tarafından iddia edilen ülkeye, iddia edilen şirkete asla para gönderilmemiştir.”

 

Özel kalem denilen kişi işadamıdır

 

“Cumhurbaşkanımızın Özel Kalemi olduğu iddia edilen kişi, bir iş adamıdır” diyen Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Hiçbir zaman da Cumhurbaşkanımızın Özel Kaleminde görev de bulunmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın yurt dışında ne bir bankada hesabı ne de parası bulunmaktadır. Bu tür açıklamalarda hukuk boyutunda müddei iddiasını kanıtlamak zorundadır. Gösterdiği kağıtları derhal kamuoyu, medya ve savcılığa vermesi gerekir. Akabinde de suç duyurusunda bulunmalıdır. Ancak bu arsız muhalefet anlayışı belgelerimiz sahteyse ispatlayınız diyerek zor duruma düşmüştür. Ülke siyasetini olmadık kadar aşağıya çekmişlerdir. Yine 1 Aralık’ta da fotokopi belgelerle gündemi rehin almaya kalkmışlardır. Savcılığın belgelerin orijinallerini istemesi üzerine de bu belgelerde suç istinadı var demedik? Neden savcılıkla paylaşalım?  Suçun savcısı millettir diyerek adeta ortalıktan kaçmışlardır. Yine konuyu TBMM gündemine taşımak istemişlerdir. Dünyada bir tiyatro oynanmaktadır. Aktörleri ABD ve Rıza Zarrab yardımcı rolde piyon olarak CHP ve maalesef suflör de FETÖ’dür.” Başkan Yurdunuseven, Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin başta FETÖ olmak üzere Erdoğan karşıtlığını ileri götürerek eylem birliğine taşıdığının altını çizdi.

 

“Operasyon ve belgeler birbirinden bağımsız değildir”

 

“Bilinmelidir ki; Gezi'de, 17-25 Aralık'ta ve 15 Temmuz'da ne yapılmak işlendiyse bugün de aynısı yapılmak istenmektedir” diye konuşan Yurdunuseven, “Dün, Gezi olaylarında Der Spiegel dergisinin Türkçe kapakla çıkması ile bugün New York Times'in Türkçe paylaşım yapması aynı tezgâhın ürünüdür. Geçmişte Türkiye'deki hain planlarının provasını, televizyon dizileri üzerindenyapanlar, ülkemize kurulan ve bir parçası oldukları uluslararası kumpasın provasını da ABD'deki televizyon dizileri üzerinden gerçekleştirmektedir. Tüm bu gerçekler ortadayken, yaşananları bir adalet arayışı olarak görmek en basit tabirle siyasi ahmaklıktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü ve ülkemizin lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan NATO skandali, bölgemizde yaşanan gelişmeler, döviz kurları üzerinden çekilen ekonomik operasyonlar, Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının salladığı sahte belgeler ile hedeflenenler asla birbirinden bağımsız değildir” dedi.

 

“Krizlere karşı bağışıklıyız”

 

Yurdunuseven, “Unutulmamalıdır ki; Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, etrafımızda devlet olma vasfını kaybetmiş veya yönetilemez duruma düşmüş birçok ülkeye rağmen bir istikrar adası olarak dimdik ayaktadır. Ülkemiz feraset sahibi milletimiz ve onun liderimizle kurduğu güçlü bağ ile son 15 yılda üzerine oynanan tüm oyunların üstesinden gelmiş, krizlere karşı bağışıklı hale gelmiştir. 2019 seçimlerine giderken yeni hükümet sistemiyle mevcut idari yapının uyumlu hale getirilmesi konusunda uzunca bir zamandan beri TBMM AK Parti Grubu'ndan ve yine partimizin diğer uzmanlarından oluşan bir heyet seçim işleri başkanımızın başkanlığında çalışmalarını sürdürmekteydi. Seçim yasasından siyasi partiler kanununa ve diğer bürokratik yapıların restorasyonuna kadar yapılan çalışmalar nihayete erdiğinde Sayın Genel Başkanımıza sunulacak ve istişaresi yapılacaktır.

İttifak konusuna gelince daha önce de açıkladığımız gibi seçim ittifakı teknik bir konu ve daha henüz seçim ittifakını konuşmak için erken. Bizim 15 Temmuz'dan sonra zaten yerli ve milli bütün unsurlarla doğal bir ittifakımız var. Bu anlamda MHP'de bu çerçevede bizim müttefiklerimizden bir tanesi. Milletimiz, bayrağımız, vatanımız, devletimiz söz konusu olduğunda tabi ki bütün yerli ve milli unsurlarla biz ittifak içerisindeyiz” diyerek sözlerini noktaladı.>>>Oktay Yüksel – Mehmet Karakaş

 


Bu haber 707 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   6 + 3 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet