Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
GÜNAY, MHP’DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
SİYASET
2018-04-24 19:52

GÜNAY, MHP’DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 

Eğitimci- yazar Muharrem Günay, 24 Haziran seçimlerinde Milliyet Hareket Partisi’nden aday adayı olduğunu açıkladı. Günay, Türkeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hacı Hakkı Özsoy’u ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladığını açıkladı.

Seçim süreci hızlandıkça aday adaylıkları da açıklanmaya başladı. Pek çok kişi aday adayı olabilmek için partisine başvuruda bulunuyor. O isimlerden bir tanesi eğitimci-yazar Muharrem Günay oldu. Günay, MHP’den aday adayı olduğunu açıkladı.

ÖSZOY’U ZİYARET ETTİ

Seçim çalışmalarına başlayan Günay, bu kapsamda Türkeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hacı Hakkı Özsoy’u ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özsoy, seçim süreci boyunca Günay’a başarılar diledi.

NASİP İŞİ

Konu hakkında açıklama yapan Günay, şunları söyledi: “24 Haziran 2018 günü yapılacak olan erken genel seçimlerde mensubu olmaktan onur duyduğum MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.Makam, mevki ve parsa kapmak peşinde değilim. Rızâ-i ilâhiden başka gayem yoktur. Listeye alsalar niye aldınız demem, liste dışı kalsam kimseye gücenmem ve küsmem.İlimizde bizi Ankara’da temsil edecek hepsi birbirinden değerli çok sayıda ülküdaşımız vardır. Aday adaylığına başvuru konusunda hem ilimizde hem de Türkiye’de bir rekor bekliyorum. Neticede aday olmak, milletvekili olmak nasip işidir.”

MUHARREM GÜNAY KİMDİR?

1956 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelmiştir. Muharrem Günay hem ana hem de baba tarafından Ahıska Türküdür. Büyük dedesi müderris Sıddıkzâde Ahmed  Efendi 93 Harbinde (1877-1878 Osmanlı Rus savaşları sonrasında) Ahıska’dan göç ederek Afyonkarahisar’a yerleşmiştir.

Muharrem Günay Afyonkarahisar ilinin Merkez Değirmendere köyünde ilkokulu bitirdikten sonra Bolvadin’de İmam Hatip Okulu’na başlamış; 1976 yılında Afyon İmâm Hatip Lisesi’nden, 1978 yılında Afyon Eğitim Enstitüsü’nden, 1997 yılında 2 artı 2 eğitimini tamamlayarak A.K.Ü. Uşak Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Henüz İmâm Hatip okulunda öğrenci iken imam hatiplik görevlerinde bulunmuştur.

1979 yılında öğretmenliğe başlayan Muharrem Günay 1989 ve 1990 yıllarında M.E.B.’nca açılan hizmet içi eğitim kurslarına katılarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmuştur.

Muharrem Günay 1980 ihtilalinden sonra Afyonkarahisar’ın ilk Ülkü Ocağı başkanıdır. Kamu Çalışanları Vakfı’nın ve Türk Eğitim Sen’in kurucu üyeleri arasında yer almıştır. Türk Ocağı Mehter takımının kurucuları içerisinde yer almış ve mehter başılık yapmıştır.

Muharrem Günay 1975 yılından itibaren yapılmış olan tüm seçimlere gönüllü olarak katılmış, başta seçim komisyonu üyeliği ve konuşmacı olarak çok yönlü hizmetlerde bulunmuştur. Yurt dışında ve yurt genelinde çok sayıda seminer ve konferans vermiştir.

Muharrem Günay 2004 yılında emekli olduktan sonra 2008 ile 2012 yılları arasında Almanya Türk Federasyonu bünyesinde din görevlisi olarak çalışmıştır. Bu süre içerisinde Almanya Türk Federasyonu için 365 günlük duvar takvimini hazırlamıştır. Bu takvim Avrupa’daki Türk federasyonlarınca kullanılmaktadır.

1994 yılında Ortadoğu gazetesinde yazı yazmaya başlayan Muharrem Günay, bu gazetede “SIDDIKOĞLU” mahlasını kullanarak M. Günay SIDDIKOĞLU adıyla yazı yazmaya devam etmektedir. Muharrem Günay aynı zamanda Afyonkarahisar’da yayınlanmakta olan Kocatepe gazetesinde de 1994 yılından beri günlük yazı yazmaktadır.

Muharrem Günay’ın “Devlet ve Hayat Felsefemiz Dünya Barışı” adlı kitabı 2004 yılında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kültür hizmeti olarak Geçit Yayınları tarafından yayımlanmış, “Namazı İkâme Etmek” ve “Mü’min Nasıl Olmalı” “Türk’ü Sevmek İmandandır” adlı kitapları 2014 yılında Ülkücü Yazarlar Derneği  (ÜLKÜ-YAZ) tarafından elektronik kitap olarak, Namaz ve Namazı İkâme etmek adlı kitabı ise 2017 yılında Afyonkarahisar belediyesi tarafından yayımlanmıştır. Mü’min Nasıl Olmalı adlı kitabın 1. Cildi ise Afyonkarahisar Belediyesi tarafından basılacak olup kitap baskı safhasındadır. Aynı kitabın 2. Cildi ise tamamlanmak üzeredir..

Ülkücü Yazarlar Derneği üyesi olan Muharrem Günay 4 yıldır Özel Ayza Koleji’nde okul müdürü olarak çalışmaktadır.  >>Nail Azbay

 

 


Bu haber 916 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   3 + 5 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet