Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
"Eğitim masrafları için 1200 lira verilecek"
SİYASET
2018-06-07 18:48

"Eğitim masrafları için 1200 lira verilecek"

"Eğitim masrafları için 1200 lira verilecek"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkezde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

İlk olarak Çarşamba Pazarını ziyaret eden CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal'a ziyaretlerinde CHP 4. sıra Milletvekili Adayı Ramazan Akgöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Vedat Sever, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şenay Sarman ve çok sayıda partili eşlik etti. 

ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ

Pazar esnafının sıkıntılarını dinleyen Milletvekili Köksal, "CHP iktidarında Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaf ve sanatkarların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Suriyelilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf şekilde iş yaparak haksız rekabet etmesini önleyeceğiz. Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafın Sosyal Güvenlik Destek Primi’ni kaldıracağız. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayarak, esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. " dedi.

EĞİTİM SİSTEMİNİ YENİDEN YAPILANDIRACAĞIZ

Daha sonra beraberindekilerle birlikte Afyonkarahisar Merkezde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Köksal, " Çocuklarımızı belirsizliğe ve niteliksizliğe terk eden eğitim anlayışının en temel sorunu, çocuk ve öğretmen merkezli olmamasıdır. Keyfi biçimde değişen AKP’nin eğitim politikaları tam gün, parasız ve nitelikli eğitimi neredeyse imkansız kılmıştır. Ülkemizin kalkınması için gerekli olan çağdaş bir eğitim modeline geçiş sağlanmamıştır. CHP iktidarında parasız ve nitelikli eğitim ilkesini herkes için hayata geçireceğiz. Eğitimi tüm bileşenleri kapsayarak yeniden tasarlayacağız. Öğretmenleri, sendikaları, öğrencileri, velileri ve aile birliklerini katılımcı ve demokratik bir eğitim modelinde bir araya getireceğiz. Eğitim sistemini 1 yıl okul öncesi, 8 yıl ilköğretim, 4 yıl ortaöğretimden oluşan 1+8+4 modeliyle yeniden yapılandıracağız. 9 yılı kesintisiz temel eğitim olmak üzere zorunlu eğitimi 13 yıla çıkaracağız. Yüksek yetenek inşasını eğitim sistemimizin ana hedeflerinden biri haline getireceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın politikalarını destekleyecek, yaşam boyu teknik beceri ve öğrenim süreçlerini yönetecek “İnsan Kaynakları Bakanlığı”nı kuracağız. " ifadelerini kullandı.

 


Bu haber 438 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   6 + 3 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet