Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
“İşçi ve emeklinin cebinden devlet elini çekecek”
SİYASET
2018-06-07 18:49

“İşçi ve emeklinin cebinden devlet elini çekecek”

 

“İşçi ve emeklinin cebinden devlet elini çekecek”

Demokrat Parti Genel Başkanı İYİ Parti Afyonkarahisar birinci sıra milletvekili adayı Gültekin Uysal Gazetemiz Türkeli’ni ziyaret etti.

Gazetemiz İmtiyaz sahibi Hacı Hakkı Özsoy ile görüşen Gültekin Uysal adaylık süreci hakkında bilgiler verdi.

“Ülkenin Sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkaracağız”

Ziyarette konuşan Gültekin Uysal 24 Haziran seçimlerinin Ülkemiz için çok önemli olduğunu ifade etti. Uysal : “Nereden geldiğimizi de Türkiye’yi nereye götürmek istediğimizi de biliyoruz. Bu büyük ülkenin sahip olduğu potansiyeli ortaya çıkartmak, bu ülkeyi yönetenlerin meselesidir, onların sorumluluğundadır. Türkiye’yi korkular üzerinden kendilerine mahkum etmek isteyen, ülkeyi pek çok veballi işe, suça ortak edip kitleleri yoksullaştırarak, eğitimsizleştirerek sonra da bu sürecin içerisinden kendilerini kurtarabileceklerini sananlar var. Bu büyük ülkenin kuruluşunun da kurtuluşunun da şahidi Afyon’umuz, Türk Milleti’nin 300 yıllık gerileyişinin toprağa gömüldüğü bu belde şahittir ki; bu kavgayı, mücadeleyi yarınlara taşımak adına 24 Haziran gününe kadar derdimizi anlatmak, düşüncelerimizi paylaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

“Siyasi Ağırlığımızı koyduk”

Genel Başkan Uysal: “Kısa vadeli bir seçim öngörerek “muhalefet nasıl olsa hazır değil, biz tencerede pişirelim kapağında yiyiverelim mantığıyla” yapılan bu teşebbüsün karşısına “Millet İttifakı” olarak çıktık. Farklı siyasal programlara sahip olan ama ortak derdi; millet, bu milletin bekası, geleceği olan siyasi partiler CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ile birlikte 72 yılı aşan büyük bir geçmişin sahibi olan ve bugün büyük bir gururla temsil ettiğimiz Demokrat Parti olarak, her zamankinden daha fazla ağırlığımızı koymamız gereken bir günde olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”dedi

“Bütçenin sadece yüzde 11’i yatırıma ayrılıyor ”

Ülke Ekonomisi hakkında da bilgiler veren Uysal : “Bugün inanıyorum ki Türkiye, sahip olduğu bütçenin 3'te 2'siyle bile bu ülkeyi yönetir. Bu vergi yüküyle esnafımızdan, dar gelirli vatandaşımızdan başlayarak işçi ve emeklinin cebinden devlet elini çekecektir. Yeniden büyük bir vergi reformuyla beraber Türkiye'deki üretimin önündeki yapısal engelleri kaldıracak, yeniden Türkiye'yi üretici bir güç olarak, bir yanda üreten, bir yanda dünyada refah transfer eden bir ülke haline getirme imkânımız vardır. Bugün Türkiye beşeri sermayesini donanımlı hale getirmezse; yarın sosyal güvenliğinden başlayarak daha büyük mükellefiyetlerle, daha büyük maddi yükümlülükler altında kara deliklerin daha da derinleştiği bir Türkiye olacaktır. Buradan haykırıyoruz; müsaade ettiğiniz kadar hukuka rıza göstermeyeceğiz. Müsaade ettiğiniz kadar demokrasiye rıza göstermeyeceğiz. Müsaade ettiğiniz kadar zenginliğe rıza göstermeyeceğiz." Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hacı Hakkı Özsoy’da Gültekin Uysal’a siyasi yaşamında başarılar diledi.>>Sefa Nakilcioğlu

 


Bu haber 11464 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   10 + 9 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet