Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
 “Cumhurbaşkanımız ilimize gelecek”
SİYASET
2019-02-08 19:26

“Cumhurbaşkanımız ilimize gelecek”

 

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, ilimizde faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Karayolları Parkında yapılan toplantıda milletvekilleri Prof. Dr. Veyseyl Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve belediye başkan adayı Mehmet Zeybek de hazır bulundu.

“Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizi ziyaret edecek”

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “31 Mart 2019 yerel seçimleri arifesindeyiz. Bu seçimde Sayın Cumhurbaşkanımızın da tercihleri ile ‘gönül belediyeciliği’ ideali ile yola çıktık. 31 Mart seçimlerinde sizlere çok işler düşüyor. Bu seçim ne Afyonkarahisar'ın, ne de ülkenin seçimi. Bu seçim ümmetin seçimidir. Ülkenin geleceğinin belli olacağı bir seçimdir. Biz burada sadece bir belediye başkanı seçmeyeceğiz. Ülkemizin beka meselesinde bir karar vereceğiz. Allah'ın izniyle en yüksek oy oranı ile Afyonkarahisar'dan Sayın Cumhurbaşkanımızın elini güçlendireceğiz. Seçim sürecinde de Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizi ziyaret edecek. Hep birlikte onu misafir edeceğiz” dedi.

“Zeybek abimizin başkanlığında yeni hizmetler kazandıracağız”

Sezen’in ardından söz alan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında, “Tüm gücümüzün üzerinde bir çalışma ile kendimizi hizmete adadık. Başarılı hizmetler yaptığımız gibi, yapamadığımız da hizmetler oldu. İnşallah bunları da gelecekte Mehmet Zeybek ağabeyimizin başkanlığında Afyonumuza kazandıracağız. Ben 10 yıllık süre içerisinde teşkilatımızdan, özellikle Sayın bakanımızdan, milletvekillerimizden çok büyük destek gördüm. Birçok hizmeti desteği bu desteklerle başardık. Onlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimleri sadece Afyonumuz ve ülkemiz için değer değil, mazlum milletler için çok önemli. Türkiye'den başka hiçbir devletin ve hiçbir gücün kendilerine destek olmadığını biliyorlar. İnşallah onlar da kazanır, Afyonumuz da kazanır, Türkiye'mizde kazanır” ifadelerine yer verdi.

 

Hayal mi gerçek mi görecekler

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek de şehrin en büyük probleminin trafik olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Biz trafik konusunda proje açıklamıştık. Bazıları hayal gibi gördü. İnşallah proje yerine getirildiğinde hayal mi gerçek mi olduğunu arkadaşlarımız birebir göreceklerdir. Bunun yanında da otogarın karşısında 750 konutluk bir TOKİ projemiz var. Vatandaşlarımız isterlerse otogarın oradan daire alabilecekler. İsterlerse kendi mahallelerinde daire sahibi olabilecekler.”

“Kazıyorsunuz, terör çıkıyor, kazıyorsunuz beka meselesi çıkıyor”

AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “16 Nisan'da bir referandum gerçekleştirdik. Hükümet sistemini değiştirelim dedik ve parlamenter sistemin bize yetmediğini anlattık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtik. Bu da sizin desteğinizle oldu. Bunun ilk sınavını 24 Haziran’da verdik. Burada sizlerin bizleri desteklemesi ile birlikte milletvekilliği seçimlerini gerçekleştirdik. Halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanını göreve getirdik. Ben yine 31 Mart seçimleri bunun bir karşı referandumuymuş gibi değerlendiriyorum. Belediye başkanlığı seçimi, yerel seçimlerin ötesinde bir seçimdir” dedi

“Halk ‘Mehmet abi biz seni tanıyor ve destekliyoruz’ diyor”

AK Parti milletvekili Ali Özkaya da “Dostlar 31 Mart'ta bir belediye başkanı seçiyoruz. Şehrimizin istikametini tayin ediyoruz. Belediye Başkanı bir şehrin sahibidir. Hakikaten o kadar önemlidir ki en ufak bir hatada tamamen işin yanlış olmasına neden olabiliyor. Bu sebeple şehrin belediye başkanının merkezi hükümetle olan beraberliği, milletvekilleri ve yöneticileri ile olan birlikteliği çok önemlidir” dedi.

“Afyonkarahisar’a termal şehir kurulacak”

Son konuşmayı milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu sözlerine ekonomi ile başladı. Eroğlu, “İlimiz ekonomik açıdan ciddi manada büyük bir il oldu. Sosyal tesisler ile istihdamda ile en ileri noktaya ulaştı. İhracatımız 3 kat arttı ve sigortalı insan sayısı 3 kat arttı. Kurulan yeni işyeri sayısı %45 arttı. Peki şimdi size soruyorum; Afyonkarahisar Termal turizmde bir numara oldu mu? Evet oldu. Eskiden İzmir Balçova, Bursa konuşurdu. Şimdi Afyonkarahisar konuşuluyor. Sağlık turizminde şu anda Afyonkarahisar bir numara. Size bir müjde vereyim; Şimdi Cumhurbaşkanımız dedi ki ‘Burada termal şehir kuralım.’ Özellikle yurt dışındaki insanların gelip tedavi olabileceği bir şehir kuracağız. Bunun projesine başladık. Vekillerimiz de bu konuda çalışıyor. Sağlık Bakanlığı, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu noktada gerekli destekleri veriyorlar. Muhteşem bir proje olacak. Hatta biz orayı ‘özel sektör için teşvik sağlayalım’ diye ‘Özel Sağlık Enstitüsü Bölgesi’ olarak ilan edeceğiz. Bunlar büyük projeler. Dolayısıyla biz bir çok sektörde Afyonkarahisar’ı uçuracağız. Mesela kongre turizminin bütün toplantılarını burada yapacağız” dedi.

Toplantı, karşılıklı görüş alışverişinin ardından toplu fotoğraf çekinilmesi ile sona erdi>>>Haber merkezi

 

 

 


Bu haber 804 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   9 + 3 = ?

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet