Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Muammer KANDEMİR
24 HAZİRAN'DA ERKEN GENEL SEÇİM
27.04.2018

 

Normal genel seçimlerin 2019 yılında olması gerekirken, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ'nin teklifini Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOGAN'ın kabul etmesiyle seçimlerin 24 haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verildi. Yapılacak genel seçimin Devletimize, Milletimize hayırlı olmasını, kazasız, belasız, birbirimizi kırıp incitmeden bu seçimin yapılmasını cenabı Allah'tan niyaz eder, tüm partilerimize de başarılar dilerim.

Yüce yaratanımız Kur'an'ı Keriminde "Şüphesiz insan çok hırslı ve sabırsız olarak yaratılmıştır" (Mearic/19). Diğer bir ayeti kerimede "Dünya hayatı aldatıcı bir metadan başka bir şey değildir" (Ali İmran/185) buyuruluyor. Rabbimizin yarattığı bir insan oğlu olarak yukarıdaki ayeti kerimeler biz insanların hayat felsefesi olması , bu ayetlere göre kendimizi kontrol altına alarak yaşam sürmemiz gerekir. Hani büyüklerin ölmeden önce ölmek dedikleri yani nefsi arzulara gem vurmak. Yeni tabirle egomuza sahip olmak, onu içimizden kovarak iyi insanlar safında yerini almak ne güzel bir haslet. Bunları nefsimizde tatbik etmek için hakkımıza ve yaradanın bize taktir ettiğine iman edip onu kabullenmemiz, halimize şükretmemiz gerekir. Toplum için Hayır olduğunu bildiğin her iş ve uygulama, nefsine zararlı olsa bile onun yanında yer almaktır nefsini yenmek. Kolay bir şey de değildir.

Şunu belirteyim ki beni tanıyan arkadaşlarım, dostlarım ve okuyucularım benim milli ve Manevi değerlere sahip olduğumu, Devletin bölünmez bütünlüğünden küçüklüğümden beri hiç taviz vermediğimi, Söz konusu vatansa gerisi teferruattır dediğimi herkes bilir. Körü körüne hiçbir partinin borazanlığını yapmam ve yapmadım da. Yeri geldiğinde hepsini de iyi taraflarını övdüğüm gibi kötü taraflarını da eleştiririm. Doğrucu Mahmut olduğum, hatır için kavuk sallamadığım için pek de sevilmem. Hiç de önemli değil sevenlerim sağ olsun. Bu yaşımda şunu anladım ki normal hayatta olduğu gibi, siyasette de vefa kalmamış. Vefa İstanbul’da bir semtin adı olarak kalmış.

Seversiniz sevmezsiniz. Ak parti iktidarı aralıksız 12 yıldır bu millete hizmet ederek canla başla çalışıyor. İdarecilik yaptığım için çok iyi biliyorum. Çalışan adam iyi işler yaptığı gibi hatalı işlerde yapa bilir. Çalışmaz elini ılık sudan soğuk suya sokmazsan suçun da olmaz hatan da olmaz. İktidarında kendimize göre sevip sevmediğimiz uygulamaları mutlaka olmuştur. Bu nedenle yapılan iyi ve kötü bildiğimiz icraatları gönül terazimize koyup tartmalı, hangi taraf fazla ise ona göre seçimde oyumuzu kullanmalıyız. Şahsi menfaatları bir tarafa bırakıp toplumun geleceğini düşünerek hareket etmeliyiz. Beni tanıyan dostlarımın bıyık altından daha akıllanmadın mı dediklerini duyar gibiyim. Şahsen Ak parti iktidarında değil ki dünyalık işlerimi, ahirete yönelik bi hayır işimi yapmak için dahi izin alamamış bir kandeşinizim. Ama yukarıdaki ayeti kerimenin emri gereği içimdeki egoyu öldürüp içime gömdüm.

Peygamber efendimiz bir hadislerinde "kişi kınadığını yaşamadan ölmez" buyruluyor. Bazılarımızı gözünü dünya hırsı bürüyor. Bir bakıyorsunuz en güzel makamlara gelmiş. Makam elden gidip, menfaat kesildiği zaman bağlı olduğu insanlarla sürtüşmeler, daha sonra vefasızlıklar başlıyor. Koskoca il başkanları, bakanlar hemen yön değiştirip başka partilere geçe biliyorlar. Dün Cumhurbaşkanı sayın R.Tayyip ERDOGAN'ın Cumhurbaşkanı adayım Abdullah GÜL kardeşim dediği yol arkadaşı bu gün başka partilerinen koltuk temasında. Aday olur olmaz. Fakat bu günlerde adının dahi başka partilerle geçmesi oldukça manidar. Çıkıp aslanlar gibi ben bu yarışta yokum. Adayım Cumhur Başkanımız R.Tayyip ERDOĞAN demesi gerekirdi. Anladığımız vefa bu olması gerekirdi.

Katılırsınız katılmazsınız. Türkiye'miz bir ateş çemberinden geçiyor. Dış güçlerin gözü güzel vatanımızın üzerinde. Süper güçler bir devleti işgal etmek için önce liderlerini yok ederler. Libya’yı, Irak'ı ve Mısır'ı liderlerini yok edip işgal ettiler.Süper güçler devletlerin kendilerine bağımlı olmalarını ister. İlerlemeye karşıdır. Karşılarında diklenen ve milletinin hakkını savunan lider istemezler. Bu nedenle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyıp ERDOĞAN'ı dik duruşu için istememekte . Türlü oyunlarla onu saf dışı bırakmak istemektedirler. Bu nedenle 2023 kazasız belasız görebilmemiz için Ak parti ve MHP’nin adayı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOGAN'ın etrafında toplanıp onu süper güçlere yem etmemeliyiz. Oyuna gelmeyip, dış güçlerin oyunlarını bozmalıyız. Sandığa gittiğimizde kırgınlıkları unutup, devletimizin geleceği için oyumuzu kullanmalıyız. Yapılacak seçimin devletimize, Milletimize hayırlara vesile olmasını Cenab'ı Allah’tan niyaz ederim.


Bu yazı 6839 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet