Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Muammer KANDEMİR
24 HAZİRAN SEÇİMLERİ HAYIRLI OLSUN
26.06.2018

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ HAYIRLI OLSUN

24 Haziran 2018 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve Millet vekilliği seçimleri yapıldı. Seçimlerin ülkemize, devletimize, Milletimize hayırlı olmasını cenabı Allah'tan niyaz ederim.

Allahu Teala Kur'an-ı Keriminde "Allah size, Emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor."(En-Nisa,58},diğer bir ayeti kerimede yüce yaratan "Allanın dinine sımsıkı tutunan. Muhakkak doğru yola girmiştir."{AI-İ İmran 101) buyuruyor. Yukarıda yazmış olduğumuz ayeti kerimelerin ışığı altında bir vatandaşlık görevi olarak oylarımızı atarak tercihimizi yaptık. Buna göre Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın AKP si, ve sayın Dr. Devlet BAHÇELİ'nin MHP'sinin birleşerek girdiği Cumhur ittifakı seçimleri Yüzde 52.59 oy alarak seçimleri kazanmıştır. 24 Haziran seçimleri, geçmiş seçimlerden çok farklı olmuş, 16 yıllık İktidarın seçimleri kaybetmesi için akla hayale gelmedik oyunlar tezgahlanmış, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın dik durmasını bir türlü içine sindiremeyen süper güçlerde maalesef bu seçimlerde taraf olmuşlar, Allaha şükür boylarının ölçüsünü almışlardır. İktidarı kötülemek için doları artırmışlar. Seçim öncesi 3.400.TL. civarında olan dolar neredeyse 5,000. TL.ye yaklaşmış! -1.5 liraya satılan ve memleketimizde yetişen fakirin, fukaranın temel gıdası olan patates ve soğan fiyatları 5 liraya, hatta 6 liraya kadar yükselmiştir. Fakat Türk milleti bu oyunu bozmuştur. Bizde umre ziyaretinde olduğumuz halde, ayın 26 da gelmemiz gerekirken 24 Haziranda gelerek, evimize gitmeden oyumuzu kullanarak görevimizi yaptık. Söz konusu vatansa gerisi teferruat olduğunu bilenlerdeniz.

İç ve dış güçler tarafından önce Vatanım ve Milletim diyen Bilge lider Sayın DR. Devlet BAHÇELİ'nin partisini ele geçirmeye çalıştılar. Bunların oyununu bozan Sayın BAHÇELİ 2019 da yapılması gereken seçimleri Ak partiye açıktan destek vererek ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'I şartsız destekleme taahhüdünde bulunarak seçimin öne alınmasına vesile olmuştur. Tam MHP bitti, artık barajı geçemez dedikleri bir anda Türk Milleti MHP Lideri DR. Devlet BAHÇELİ'in bu jestini karşılıksız bırakmamış, 49 milletvekili vererek MHP yi ödüllendirmiş, Türk Milletinin sigortası niteliğinde olan MHP sinin parlamentoda temsiline karar vermiştir.

Bu seçimde üzüldüğüm PKK destekli HDP nin 3. parti olarak parlamentoya girmesi oldu. Doğuda çalışan bir bürokrat olarak daima yüzlerine karşı "Siz pkk ya destek olmasanız, bu kadar ileri gidemezler" dediğimde korktuklarından, yalnız olduklarından bahsederlerdi. Şimdi Devletin bütün imkanları yanlarında terör yok edilmek üzere, Kandil ha düştü ha düşecek bir durumda iken, devlet benim Afyonumda olmayan yatırımları doğuya yaparken, Tunceli, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari, Muş, Van, Ağrı ve Iğdır da HDP birinci parti oluyor. 11.6 oy alarak 67 Milletvekili çıkarıyor. Bunu vatan sevgisi olan, vatanın bölünmez bütünlüğünden yana olan bir kişi kabullenemez.

İlimizde Beklenen oldu. Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU'nun sahaya sürülmesi sayesinde ak parti 3 milletvekilliğini koruya bildi. Bakanımız olmasaydı ak partinin işi zordu. Parti idarecilerinin şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri gerekir. Tulum çıkaracağız diye yola çıkanlar mevcudu zar zor koruyabildilerse bir yerlerde sorun var demektir. Birazcık kafalarını kaldırıp kim dost kim düşman anlamalarının zamanı geldi artık. Etrafındaki yağcılardan kurtulup, Allah rızası için kendilerini sevenlere bir göz atma zamanı. Kendinizi beğenmekten, enaniyetten, eşden dosttan kurtulun artık yeter.

ilimizden yeni seçilen vekillerimizi tebrik eder, Devletimize, Milletimize ve İlimize hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ederim.


Bu yazı 5320 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet