Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yasin AY
YAŞANILMASI GEREKEN ZAMANDA
05.10.2018

YAŞANILMASI GEREKEN ZAMANDA

Kişinin biri kalkmış, camiye gitmek üzere temiz bir şekilde  giyinmiş yola çıkmış, giderken yolda düşmüş, kalkıp üstünü silkeleyip evine dönmüş, elbisesini değiştirip temiz kıyafetlerle tekrar yola çıkmış, fakat yine düşmüş. Yeniden eve gidip üstünü değiştirmiş, yola çıkmış ve yolda elinde lamba ile onun yolunu aydınlatan bir adam görmüş. Beraber mescide doğru ilerlemişler yolda düşen adam lambayı tutana namazı kendisinin kıldırmasını söylemiş lambayı tutan adam ise kabul etmemiş.

Düşen adam ısrarla tekrar teklif etmiş tekrar ret cevabını alınca merak edip sormuş neden kıldırmıyorsun?

Lambayı tutan adam kendisinin şeytan olduğunu söylemiş. Düşen adam şok olmuş ve neden kendine ışık tutup yolunu aydınlattığını sormuş. Şeytan: Seni düşüren bendim mescide gitmemen için ve sen birinci defa düştüğünde eve gidip elbiseni değişip tekrar mescide doğru çıkınca Allah senin tüm günahlarını affetti. Ben seni ikinci defa düşürdüm sen tekrar üşenmedin eve gidip elbiseni değiştirdin tekrar yola çıktın, bu defa Allah senin Ehli Beyti’nin günahlarını bağışladı ben korktum ki üçüncü düşmende Allah tüm Ülkenin günahlarını bağışlayacak o sebeple senin güvenli bir şekilde mescide ulaşman için lambayla senin yolunu aydınlattım.


Yani kısacası bir hayır yapacaksak zorluklarından dolayı o işi yapmaktan asla vazgeçmemeliyiz, bunun karşılığında ne kadar mükâfat kazanacağımızı tahmin bile edemeyiz biraz evvel bahsettiğimiz kıssadan hisse gibi. Senin takvan bilemezsin ailenin ve milletin felaketlerden korunmasına vesile olabilir. Bunları yap ve geri kalanını Allah’ın takdirine bırak. Bütün hamd ve övgüler ancak Allah'adır. Kuran-ı taşıdığında şeytanda baş ağrısı olur, onu açtığında şeytan yıkılır, onu okuduğunda şeytan solar ve bayılır onla amel ettiğinde şeytan yanından kaçar. Başka örneklerle konuyu özetleyecek olursak;

New York, California’dan 3 saat ileride. Ancak bu California’yı New York’ dan yavaş yapmaz.

Bazı insanlar 22 yaşında mezun olur , iyi bir iş bulmak için 5 yıl bekler.

Bazı insanlar 25 yaşında CEO olur.

Kimi evlenirken, kimi bekar kalır.

Örneğin Obama 55 yaşında emekli oldu. Ama Trump 70 yaşında göreve başladı.

 

Yani kısacası dünyadaki herkes kendi zamanına göre yaşar. Çevremizdeki bazı insanlar bizden bir adım  ileride  gözükebilir. Bazıları ise bir adım gerimizde gözükebilir. Ancak herkes kendi hayat mücadelesinde, kendi zamanındadır. O yüzden hiçbir zaman geç kaldım, yâda bir şeyi herkesten erken yaptım düşüncesinde olmamalıyız. İsyan etmemeliyiz. Önemli olan bir işi yaperken azimli, kararlı olmak ve vazgeçmemek. Elinde sonunda bunun karşılığını bir şekilde alırız. Sadece nasip olduğu zaman da, yani sadece kendi yaşamamız gereken zamanda yaşıyacağız…

 

 


Bu yazı 4144 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet