Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
Kriz, iktidar, muhalefet
09.10.2018

Kriz, iktidar, muhalefet

 

Son günlerin en çok konuşulan bu üç kelimesini, toplumsal sorunlarıyla birlikte tam iç-iç’e yaşıyoruz. Afyonumuz derseniz, aynen coğrafi konumunda olduğu gibi kriz’in kavşak noktasında.

 

İktidar yanlısı medyayı dinliyoruz, okuyoruz krizin zor kısmını aştık ifadesinde ısrarlı. Gerçek payıda var görüyoruz, yaşıyoruz. 10 TL. olacak denilen doların, 6 TL. civarı seyri faiz, borsa, finans dengeleride bunu gösteriyor.

 

Ayrıca İktidar taraflı yayınlar adet’a krizin azalmakta olduğunu gösteren tutarlı açıklamalarla da karşımıza çıkıyor. Örneğin ihracatda tarihi rekora erişmesi. Krize rağmen 165 milyon doları aşma gerçeği. Memura, işçiye sosyal dayanışma kurumlarına, krize karşı destek, teşvikler yağdırılma uygulamaları.

 

Devlet 900 bin gençe iş kapısı açıyor, memurlara ek gösterge zammı yapılıyor, turizmde ek bir milyon turist geldi ve 20 milyar dolar ek gelir teşvikleri devreye giriyor.

 

Dış ilişkilerle ilgili kredi, finans, yatırım konularındaki sorunlar çözülüyor. Uluslar arası sermaye, yeniden güvenle ülkemize yatırıma gelmeye zorlanıyor vs.

 

İktidar adına gözüksede, sonuç millete ekonomik moral, kısmen iyileşme olarak yansıyor. Ahh... birde şu fırsatçılar olmasa itirazıda gerçeği haykırıyor. Krizi yavaşlatan olumsuz etkilerini azaltan gelişmelere yeterli olmasada şahit oluyoruz.

 

Krizin muhalefet cephesi derseniz! Açıkcası günü dikkate almayan olumsuz muhalefet görevini yapıyor. Ama güne özel olması gereken özel bir milli birlik siyasi düşüncesi olması gerçeği zihinlerde kalıyor.

 

Muhalefetin mutfakda kriz değil yangın var. Krizin faturasını millete ödetiyorlar beyanlarıda adeta yangına güç taşıyor.

 

Son 15 yılın faiz, döviz, borsa, finans sektörlerinde yüksek rekor enflasyon rakamlarınıda gösterdiğine üzülerek şahit oluyoruz. Enflasyonun %24,52 + üreticide %46,15 olması diliyoruz zaman içinde geriye doğru çekilir.

 

Türkiye devleti büyüktür. 1950 den günümüze ne büyük krizler yaşadık atlattık. Düşüncemize göre sıkıntılarıyla, sorunlarıyla boğuşacak, emperyal dış güçlerle gerekli mücadeleyi yaparak birlik, dirlik içinde zorda olsa bu günlere geldik, yaşadığımız krizide mutlak aşarız.

 

İşki! birliğimizi, dirliğimizi, milli heyecanımızı, çocuklarımıza güzel, müreffeh güçlü bir Türkiye bırakma mücadelemize iktidarıyla, muhalefetiyle sahib çıkmaya devam edelim.

 

İşki! 7 kahraman evladımzı şehit eden hainlere karşı yetkililerin 700 terörist öldürülecektir, tutarlı, gerçekçi beyanlarını, güven ve icraat gücümüzü kaybetmeyelim.


Bu yazı 3500 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet