Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Gazi ÇAKMAK
DIŞ DÜNYA DA GELİŞEN TUHAF OLAYLAR VE BİZİM MUHALEFET
22.10.2018

DIŞ DÜNYA DA GELİŞEN TUHAF OLAYLAR VE BİZİM MUHALEFET

Nihayet Cemal kaşıkçı olayının üzerinden iki hafta sonunda SUUDİ YÖNETİM’inden göstermelikte olsa bir açıklama geldi. Peşinden ABD yönetiminden SUUDİ ARABİSTAN’A Ambargo uygulayacağız açıklaması geldi. Hatırlarsanız bir yazımda AMERİKA’NIN SUUDİ ARABİSTAN arasındaki krizi.

 

2001 de ikiz kulelerin yıkılmasından sorumlu tuttuğu Suudi Arabistan’ın Yedi yüz küsur milyar dolarını yaklaşık on beş yıl  bloke edip,geçen yıl TRUMP’ın SUUDİ ARABİSTAN’nın Üç yüz küsur milyarlık silah alma anlaşması akabinde BLOKAJ’ı kaldırmıştı . ABD yedi yüz milyardan üçyüz milyarı güya silah satarak vermemiş oldu aslında, geriye Dört yüz milyar kaldı.

Şimdi ABD ambargosunun altında yatan kaldırmış olduğu güya blokaj dan kalan dört yüz milyarı bir şekilde geri almasıdır.

Bekleyip göreceğiz.

 

Biz gelelim bizim MUHALEFET’e değerli kardeşlerim Yurtdışında yaşayan ve yurtdışı siyasetini azda olsa takip eden bir kardeşiniz olarak, buradaki muhalefet hükümetin milletin yararına olan gerçek meseleleri araştırıp sunar ve peşinden de öneri getirir.

Bizdeki muhalefet ise HERŞEYE MUHALEFET ve muhalefet olsun diye devletin bekasını bile ayakaltına alacak kadar ileriye gider. Örneğin KAŞIKÇI olayında hiçbir politika üretemeyen muhalefet, BRUNSON konusunda aslan kesilerek devletin karşısında yer almıştır. Bize de soru soma fırsatı oluşturmuşlardır.

Muhalefet olarak papaza tek olumsuz kelime etmeyeceksin Pensilvanyadaki bizim papaza tek kelime etmeyeceksin.

Hükümeti yargıyı kullanarak

ADİL DÜZEN’e darbe vurdun diyeceksin. Demek ki PAPAZ BRUNSON nun gidişine kadar senin yok dediğin ADİL DÜZEN varmış demek ki. O zaman neden ADALET YÜRÜYÜŞ’ünü yaptın diye soruyoruz?

Bizim bildiğimiz bir parti kendi söylemlerini kendisi geliştirmesi lazım. Bizim muhalefet tam tersi hangi aykırı görüş ne dedi diye onu takip etme peşinde. Tabiî ki kolay papaz içerdeyken şunu uydurayım,çıkınca şunu uydurayım mantığı milletin gözünden kaçmıyor.

Türk parası düşmeye başlayıp, fiyatlar yükselmeye başlayınca, bir sevinç, bir sevinç... sanki düşen gavur parası, ya da sevinenler gavur...

Dolar 6,87 ₺ olduğunda, Türkiye'nin finansal göstergelerini iyi görmeyen muhalefete

İki günde hangi göstergeler düzeldi de dolar, 5,66 ₺’sına düştü?

Bunlar ya falcı, ya da algı operatörü...

Sizce bu tür politikalar doğrumu?

Neyse.. İnşallah gün gelir milletin derdini dert edinen muhalefet anlayışına kavuşuruz.

Saygılarımla.


Bu yazı 12719 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet