Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Gazi ÇAKMAK
HOŞ SEDA
28.10.2018

HOŞ SEDA

H akka hizmetin yolu kul’a hizmetle olur

A h bir erseydi insan onda doğruyu bulur

K ul’ki göçer dünyadan ancak eseri kalır

K em gözden ırayarak bu yola canım feda

I ssız vadiye dalıp bırakalım hoş seda..!

 

Ö zümüzle sözümüz birdir ancak bir bizim

Z aten şiarım şiar bu yöne bakar gözüm

S onu toprak değilmi ha fazlayım ha azım

O halde niye kardeş onca naz onca eda

Y ola revan olarak bırakalım hoş seda..!

            

Bu mısralar AKROSTİJ olarak dökülüverdi kalemimden AFYON TÜRKELİ GAZETESİ sahibi nezih insan HAKKI ÖZSOY için.

Kendisini gazeteyi ziyaretimde ayaküstü gördüm çok misafirperver bir tavırla ofisine davet etti. Tabiî ki peygamber efendimizin sünneti olan davete icabet etme görevimizi Organize sanayi sitesindeki (ÖZ-MAR mermer atölyesi)indeki Ofisinde ziyaret ettim Misafirperverliğine hayran kaldım. Sohbeti koygun çayı da demli idi,neyse içtiğimiz bizim olsun gayet bey efendi tavrıyla ailevi meselelerden tutunda Edebiyat ŞİİR memleket meselelerine kadar uzun uzun konuştuk. Maddi olarak TÜRKELİ GAZETESİ için bayrağı devraldığı zamandan bu yana zarar eden Gazeteye yapmış olduğu fedakârlığa imrendim. Büyük bir gıpta ile “Rabbim zenginliği istediğime, İlmi isteyene veririm”dediği bu olsa gerek.Zarar eden gazeteye neden devamlı takviye ediyorsunuz diye sorduğumda verdiği cevap ilginçti HOŞ SEDA...dedi. Aha geldik gidiyoruz, dünyadaki bırakacağımız tek eser bizim arkamızdan anılacak Hoş seda Gazi bey gerisi boş.

Yanında zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım nasiplendiğim sohbetinden çok keyif aldım. Sonra gurbetçilerin kaderi işte gitmem gerektiğini helallik isteyerek söyledim vedalaştık bir daha görüşmek üzere ayrıldım. Rabbimden kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Allah HAKKI ÖZSOY ların sayısını artırsın.

Saygılarımla.


Bu yazı 14651 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet