Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Efe Hasan ÖĞÜNÇ
Siyaset bir sanattır
02.12.2018

 

Siyaset bir sanattır

Bu gün MHP ve İYİ Partinin çok değerli iki İl Başkanı hakkında düşüncelerimi söylemek istiyorum.

Önce MHP’nin çok Sevgili İl Başkanı Mehmet Kocacan hakkında konuşayım. AK Partinin başlattığı bir uygulama adeta gelenek haline geldi. AKP, MHP, İYİ Parti ve zaman zaman da CHP haftalık basın toplantıları düzenliyorlar. Bir siyasi partimiz o hafta basın toplantısı düzenlemediği zaman biz basın mensuplarını  hemen bir merak alıyor. Neden bu hafta  basın toplantısı yapılmıyor diye ?

Hemen partilerin whatsap gruplarından neden bu hafta basın toplantısı yapmıyorsunuz diye sorular başlıyor. Basın toplantıları sanki bir zorunluluk gibi görülmeye başlandı.

O Kadar ki ;

Hiçbir önemli gündem yoksa bile bu basın toplantıları yapma zorunluluğu var gibi bir intiba oluştu. Böyle durumlarda basın toplantılarında neredeyse çiçek böcek muhabbeti yapılır hale geldi.

Fakat şimdi çok önemli bir süreç içersindeyiz.31 Mart 2019 tarihinde kentimizi, ilçemizi, beldemizi yönetecek Başkanlarımızı seçeceğiz. Benim şahsi düşüncem normal zamanda yapılan basın toplantılarının seçimlere 5 ay kala, atlanmadan mutlaka düzenli olarak yapılması.

Biz basın mensublarının  İl Başkanlarına soracağı mutlaka sorular olacaktır. Eğer Basın toplantısında sorulara verecek cevabınız yoksa veya çekiniyorsanız  basın toplantılarınızı  yapmayın,

yapmamanın ötesinde yazılı basın açıklaması göndermeyin.

Gönderdiyseniz de basın açıklamanızın arkasında durun !

29 Kasım Perşembe günü MHP Basın iletişim grubundan Sayın Beytullah Bostancı tarafından “Basınımızın saygıdeğer mensupları, haftalık Basın toplantımız bu hafta yapılmayacak olup, yazılı basın metni sizlerle paylaşılacaktır” diye bir açıklama yapıldı.

Daha sonra yine aynı gün Sayın  Bostancı tarafından Sevgili İl Başkanının ağzından haber metni haline getirilmiş bir basın açıklaması servis edildi. Önemli bir basın açıklaması idi. Pek çok gazetemizde bu basın açıklaması haber metnini noktasını virgülünü değiştirmeden yayınladı.

30 Mart Cuma günü ise ikinci bir basın açıklaması yine Sayın Bostancı tarafından servis edildi. Bu basın açıklamasında çok sevgili MHP İl Başkanımız kısaca sözlerinin yanlış algılandığını ifade ediliyor. Siyasetçi adı üstünde siyasetçi  ; her durumda mutlaka sorulan her soruya  cevap verebilmeli.

Sayın Kocacan’ı basın toplantılarından bilirim .Sorulara  gerektiğinde duraksamaksızın cevaplar verebilmiştir. Keşke Sayın Kocacan geçtiğimiz hafta o basın toplantısını yapsaydı da , kendisinin TABİRİ  ile yanlış algı oluşmasaydı.

Sayın Kocacan “Siz basın toplantısı düzenlemezseniz basına yazılı haber gönderirseniz o gazetecide hiç kusura bakmayın ,  gönderdiğiniz metindeki  cümleleri  manşet  yapar .

”Yapılan bir hatamıdır evet bana göre hatadır.

Basın önünde konuşacak bir şeyiniz yoksa , yazılı bir haber metninin servis edilmesi yanlıştır.

Yanlışın daha büyüğüde yazılı açıklamanızın arkasında duramamanızdır .

Sanırım bu gün lafı çok uzattım özür dilerim İYİ Parti İl Başkanımız sevgili Mehmet İnkaya’ya söylemek istediklerimi de yarına bırakalım. Saygılarımla


Bu yazı 4718 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet