Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Gazi ÇAKMAK
2019 A BAŞLARKEN KÜRESEL EMPERYALİZM VE DÜNYA DÜZENİ
14.01.2019

2019 A BAŞLARKEN KÜRESEL EMPERYALİZM VE DÜNYA DÜZENİ

Değerli gönüldaşlarım.

Malum dünya düzeni soğuk savaş sonrası yeniden dizayn edildi ve edilmeğe devam ediliyor. Tabiki düzen kurmada BAŞROL oyuncusu KÜRESEL EMPERYALİZM hırs ve açgözlülükle dünyaya tüm argümanlarını kullanarak saldıracak ve Ülkesini düşünen her lideri düşman ilan edecekler.

Örneğin ERDOĞAN.

 

17 Aralık gibi, son derece sistemik bir müdahale ile üzerine gidip yıkmayı denediler olmadı. Anadolu insanı, Türkiye oyunu gördü ve onu boşa çıkardı. Ama TÜRKİYE’nin sesi gür çıktıkça benzer müdahaleler ardı ardına geldi. Örneğin onbeş Temmuz.

Yalnız hedefleri ERDOĞAN değil kurdukları sisteme karşı gelen herkes.

 

Sonra PUTİN’e taktılar hâlâda devam ediyorlar ve edecekler. Meselâ Erdoğan ile Putin’i bir cephe de olarak göstermeye çalışıyorlar. Oysa öyle bir şey yok. Devletlerin menfaatleri dahilinde KAZAN KAZAN anlayışı dairesinde münasebet içindeler. Hepsi bu.

Ülkesini, milletini düşünen, yönetilemeyen, boyun eğmeyen PUTİN’de dahil herkesi onlar düşman olarak gördükleri için hedef gösteriyorlar sadece.

 

Putin’in, Sovyet sonrası ülkeyi toparlaması, gücünü artırması, kaynaklarına sahip çıkması, küresel düzeyde meydan okur bir söylemi dile getirmesi düşman olması için yeterli.

Ukrayna’da olduğu gibi Rusya’da da aşırı sağcı gruplarla ortaklık kurarak Üzerine gidecekler.

Bakalım Putin diz çökecek mi?

Rusya’yı nasıl bir gelecek bekliyor ileriki tarihlerde görülecek.

 

Yalnız bu çatışmanın, bir tür jeopolitik kırılmaya yol açabileceği ve Doğu-Batı sınır bölgelerinde bulunun ülkelerde ciddi hareketlenmelere yol açabileceği ihtimalini de göz ardı etmemek lazım.

Putin’e yönelik saldırıların Ukrayna ile çok da ilgisi yok aslında.

Çünkü hedef doğrudan Rusya’nın kaynakları.

ERDOĞAN ‘nada PUTİN’in yanında görünüyor gibi olduğu için kızıyorlar. Bütün bunlardan ders alarak TÜRKİYE’nin bütün tedbirlerini imtinalı bir şekilde alıp,Rusya ile Batı arasındaki bu restleşmeyi çok yakından ve olağanüstü bir dikkatle izlemesi lazım.

Çünkü, Türkiye’ye yönelik müdahaleler bitmedi devamı gelecek.

Ama Türkiye kararlı ne yaptığını bilen bir devlet olarak karşılarında durdukça Türkiye üzerindeki planlarını ertelemek zorunda kalacaklar.

 

Örneğin ABDnin şu an Suriye’den çekilme kararı gibi.

Örneğin Almanya’nın bize üçüncü Havalimanda gezi olayları dahil her türlü alengiri çevirip başarılı olamayınca havalimanından ilk önce yer kiraladığı gibi. Onbeş Temmuz da müdahale etmek için Güney Kıbrıs’a asker yığan İNGİLTERE nin ilişkilerini en üst düzeye çıkarması gibi.

Biz güçlü oldukça saygı duymaya devam edecek ve pes edecekler.

Temennimiz gelişen DÜNYA düzeninin her şeye rağmen 2019 yılı ülkemiz için hayırlı olmasıdır.

YENİ YILINIZI KUTLAR TÜM SEVDİKLERİNİZLE GÜZEL BİR 2019 TEMENNİ EDERİM.

Saygılarımla.


Bu yazı 13377 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet