Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
1- Kızılay... 2- Rektörlük...
10.02.2019

1- Kızılay... 2- Rektörlük...

 

 

Kızılay’ın son Genel Kurulunda olağan üstü gelişmelere şahid olundu. Daha önce Genel Merkezce planlandığı iddialı gelişmelerle yönetim kurulunun tamamı değiştirildi.

 

Kızılay’da 43 yıl sorumluluk almış, şube başkanlığından, Genel Merkez Yönetimi kurulunda çalışmış, dış ülkelerde toplantılara katılmış bir kişi olarak biz de gelişmeleri kaygı ile karşıladığımızı içtenlikle ifade etmek istiyoruz.

 

Ülkemizin uluslararası üne sahip en büyük, en gelişmiş, en çok bağış yoluyla sahip olunan kıymetli mülküne, bütçesine sahip 150 yıllık mazisi olan Kızılay, kolay gelmemiştir bu yapıya...

 

Kızılay’ın önceliği halkın sevgi, saygı ve güvenini sağlamada gösterdiği başarılarla oluşmuştur. Halkın sevgisini, saygısını kazanmak, gönüllere girmek o kadar kolay değildir. Olamaz da. Güven kaybetmek çok kolaydır. Hak’tan, adaletten, hukuktan söz edilmesi kadar, hayata tam anlamıyla geçilmesi, çalışmaların insana, yardıma dönük, gönüllülük esasına, fedakarlığa dayalı olması vermiştir bu güzelliği, özelliği Kızılay’a.

 

Yeni seçilen, görev alanlara emekli bir Kızılaycı olarak başarılar diliyoruz. Görev alanlar arasında siyasi kimliği olanlar kadar, olmayanların da bulunması konunun sevindirici tarafını oluşturuyor.

 

Yöneticiler dışında genelde yeni üyelerin, büyük çoğunluğunu siyasi kimliği olduğu iddiaları, gerçekten bizlere Kızılay çalışmalarında siyasete yer veriliyor iddiaları, tekrar yazalım hayli düşündürücüdür.

 

Neden, niçin böyle bir yapılanmaya gidildi? sorularına cevap da, anlamakta zorlanıyoruz. Başkanlığa getirilen Fatih Okyar’ın parti il başkan yardımcısı olması, çalışma arkadaşlarını siyasi çevrelerden seçti iddiaları, diliyoruz toplumda Kızılay’a siyaset girdi iddialarına güç vermez...

 

Açık yazalım, Kızılay’ın çalışmaları toplum tarafından dikkatle izlenmeye devam edilecektir.

 

***

CHP Milletvekilimiz Burcu Köksal, TBMM Başkanlığına Cumhurbaşkanlığınca cevaplanmasını istediği soru önergesi verdi.

 

AKÜ Rektörü Mustafa Solak’ın FETÖ bağlantısı olup olmadığını sordu. Bu konuda kamuoyuna cevap verilmesini istedi.

 

Afyon kamuoyu, siyasilerimiz, ilgili makamlar 15 Temmuz sonrası, vatan haini FETÖcülarla devletimizin yaptığı mücadeleye destek verdi, tüm inancıyla, gücüyle devletinin yanında yerini aldı. Demokrasiyi savundu.

 

Olaydan sonra geçen (3 yıllık sürede) FETÖ ile ilgili yerli-yersiz, gerçekci-gerçek olmayan, düşmanca yapılmış tüm iftiralar, olaylar tabandan tavana tekrar tekrar ele alındı. Bağımsız Türk Yargısı tarafından da neticelendirildi. Akla-kara ortaya çıkartıldı.

 

Başta Rektör Solak olmak üzere, paşasından, valisinden, medya mensubundan, esnafından, memurundan, çiftçisine kadar herkesim geçmiştir bu sınavdan.

 

Sonuç suçlular hak ettiği cezayı bulmuş. İftiralar, gerçekler ortaya dökülmüştür.

 

İşte bu soruşturmaların en ciddisini yaşayanlardan, geçirenlerden, aklananlardan birisi de Rektör Solak’tır. Bitmeyen düşmanlıklar, AKÜ’nün içinde fokurdayan çekememezlik kazanları, tüm bu safhalara rağmen, halen kısmen öyle veya böyle kaynamaya devam etmektedir.

 

Anlaşılan milletvekili Burcu Köksal, kaynayan kazanın konumuna siyaset beklentili bakarak, Rektör Solak’la ilgili soru önergesi vermiştir. Kişisel düşüncemiz devletimiz çok büyüktür. Adildir. Hukuku açıklamayı tekrar yapacak ve soruları cevaplayacaktır.

Bizim üzerinde ısrarla durmak istediğimiz konu 50 bin civarı öğrencisi olan AKÜ’de, sıradışı başarılarıyla tanınan Rektör Solak’la ilgili konular, sonuçları sıradan olamaz, olmamalıdır da. AKÜ’de başarılı gelişmelerin güçlenmesi önceliği, her türlü siyasetin üstünde olması gerekir. Kamuoyu desteğinin Rektör Solak’ın yanında olduğunu düşünüyoruz.


Bu yazı 5488 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet