Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
Çıkar ve gerçekleşir
12.03.2019

Çıkar ve gerçekleşir

 

 

Yerel seçimlere 20 günlük bir süre kaldı. Seçim çalışmaları partileriyle, adaylarıyla tüm hızıyla devam ediyor. Afyon yerel seçim tarihi bu dönem özel bir seçim yapısı gösteriyor.

 

Zeybek, Koçak, Çetinkaya üçgeninde proje bolluğu, proje açıklama yarışı derseniz, projeler açısından ciddiyet ve olurluk şanslarını, ciddi manada zaafa uğratıyor. Proje enflasyonunu adeta proje krizini ortaya koyuyor.

 

Bu arada dikkatleri üzerine çeken çok az sayıda, vatandaşın gönlünden geçenleri okuyan projeler de gündeme geliyor. Şehir içi trafiği başlı başına bir sorun, vatandaşı canından bezdiriyor. Müthiş bir zaman ve enerji kaybına neden oluyor.

 

Yollar, bulvarlar, kavşaklar, duraklar şehrin önceki imar planında ön görüldüğü gibi, kısmen yapılması ve tadilatlar görmesine rağmen, günümüzün şehir içi trafiğine çözüm üretmesi, hiç mümkün gözükmüyor.

 

Hızla artan nüfusa, araç sayısına cevap verme şansı da yok. Çözüm çarelerinin başında raylı sistem geliyor. Raylı sistem kapasiteli, emin, güvenilir olduğu kadar, maliyeti de oldukça yüksek bir yatırım. Ülkemizde şehir toplu taşımada pek yaygın da değil.

 

Seçilme şansı yüksek olan Zeybek’in, bize göre açıkladığı önemli, ciddi projelerinden birisi de raylı sistem. Düşünelim hızla gelişen bölgelerimiz Ankara yolu güzergahı, Konya, Uydukent, AKÜ yolu, İzmir 10. km kavşak istikameti. Dolayısıyla termal bölgelerimize raylı sistem, önemine göre planlı biçimde kazandırılması ne kadar mükemmel bir yatırım olur.

 

Zeybek’in raylı sistem projesine, güçlü devlet kurumumuz DDY Genel Müdürlüğüyle kurduğu ilk temasların, sonuçlarının olumlu karşılanması, projenin devlet yardımlarına açık olması, raylı sistem projesinin önemini daha da artırıyor.

 

Başta Bakanımız Eroğlu olmak üzere siyasilerin raylı sistemi desteklemeleri, sahip çıkmaları, bir kısım çevrelerin eleştirilerine uğrasa da, yerel seçimlerde ilimize sağladığı kazandırdığı güzel, anlamlı, güvenilir bir proje olarak Afyon gündeminde önemle yerini almış bulunmaktadır.

 

Afyonumuz böylesi sorunlarını gerçekci biçimde çözme şansını, projelerin kazandırılmasıyla elbirliğiyle, devlet millet işbirliğiyle çevre illere örnek oldu. Akarçay, Kent Ormanı, Arıtma Tesisleri, Barajlar, göletler ve benzeri pek çok yatırımın, tesisin devreye girmesiyle bu günlere ulaştı.

 

Diliyoruz raylı sistem ve benzeri projeler en yakın zamanda, seçim vaadi olmadan çıkar ve gerçekleşir.


Bu yazı 3234 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet