Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
Halkın talebi
16.04.2019

 

 

 

Başkan Zeybek mazbatasını alarak makamına oturdu, sağlık, mutluluk ve başarı dolu hayırlı çalışmalar diliyoruz.

Hükümetimiz seçimle, sonuçlarıyla ilgili yeni düzenlemelerle, zaman ve iş kayıplarını önleyici, güvenliği artırıcı değişiklikler yapmak istiyor. Çünkü! Ülkenin icraatların gecikmesine tahammülü yoktur. Yapılmasını demokrasimiz adına faydalı buluyoruz.

Köşemizde son günlerde halk arasında tartışılan bir diğer konuya değinmek istiyoruz. Konu geçtiğimiz hafta, karayollarının tahliye etmesi beklenen, belediyemizce bir bölümü yeşil alan, park yapılan daha önce belediyeye verilen alana, karayollarının yeni yerine taşındığında bu yerinde Belediye’ye verileceği arka cephesindeki park ve yeşil alanla birleştirileceği biliniyordu.

Ne oldu da karayolları kendinde kalan bölümü terk etmeyerek şantiye binaları, yeni lojmanlar yapmak üzere ihale yaptı? Konu halkın kafasında sorular ortaya koymaktadır.

Biz de düşüncelerimizi sütunlarımıza gerçeklerin görülmesi, anlaşılması için yazmaya çalışacağız. Bilen, bilmeyen sıradan bir vatandaşa sorsanız, inanın karayollarının sahası gözüken o yerde şantiye, lojman her ne adla olursa olsun kullanılmasına, inşaat yapılmasına gönlü hiç razı olamaz.

Başkan Çoban’ın Türkiye ortalamasının çok üstünde rakama ulaştırdığı güzel, başarılı çevre düzenlemeleri parklar, bahçeler, vatandaşın gönlünü aydınlatmıştır. Belli çevre bilincine eriştirmiştir.

Hal böyleyken yeşil alan olacağı kararı gönüllerde yer alan karayolları sahasının, lojman ve şantiye tanımlı yapılan inşaat ihalesi kamuoyundan büyük tepki topluyor.

Karayollarının yeni taşınacağı merkezden uzak, uygun arazisinin tüm işletmelerin bir arada olma şansını veren yeni yerinde toparlanması, karayollarının çok kritik dikkat çekici olan yeşil alan gelişmelerine engel olmaması, inanın ısrarla istediği, beklediği belli konudur.

Onun için biz de tekrar halkın talebini ilgililere duyuruyoruz. Afyon halkı karayolları sahasının park alanına ilave edilmesi gerektiğine inanıyor, ısrarla istiyor ve de bekliyor.


Bu yazı 9947 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet