Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Efe Hasan ÖĞÜNÇ
Fertillife Afyon Hastanesi Afyonkarahisar’ın önemli bir değeri
26.04.2019

 

Fertillife Afyon Hastanesi Afyonkarahisar’ın önemli bir değeri

 

Dün  Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesini ziyaret etme imkânını buldum.

Opr.Dr. Fatih Öğüç’ün 2019 yılında kurmuş olduğu “Özel Dr.Fatih ÖĞÜÇ Fertillife Afyon Hastanesi” nde Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Tedavisi hizmetleri yürütülmekte.

Ziyaretim sırasında Hastane Direktörü İlker Vapur beyle tanışma imkânım oldu ve kendisiyle güzel hoş bir sohbetimiz oldu. Eskişehirli olması nedeniyle ortak dostlarımızdan bahsettik ve asıl önemlisi İlker beyin Afyonkarahisar hakkındaki düşüncelerini öğrenme imkânım oldu. İlker beyle Eskişehir’in dününü ve bu gününü konuşurken tabiî ki içimize yeni katılmış bir kişinin gözüyle Afyonkarahisar’ın dününü ve bu gününü öğrenme imkânına kavuştum. İlker beyin bence önemli ve değerli tespitleri var. Bugün bu tespitleri konuşmayacağım. Benim asıl konuşmak istediğim Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesinin ilimize katacağı katma değer.

Her zaman örnek olarak gösteririm “Afyon Özdilek”Afyonkarahisar’a kurulduğu ilk yılları hatırlarım, Özdilek mağazasını hazmetmemiz yıllar aldı.”Efendim Afyonda ne işleri var, Afyon esnafına zararı olur” bu ve buna benzer eleştiriler oldu fakat bugün artık Özdilek Afyon ile bütünleşti ve Türkiye de buluşma noktası oldu. Bu gün yüzlerce kişiyi istihdam ediyor, ayrıca Afyon ekonomisine getirisini kimse inkâr edemez.

Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesini ziyaret ettiğimde Hastane Direktörü İlker Vapur beyin anlattıkları beni mutlu etti. Yeni ismi ve yeni yüzüyle hizmete başladığı tarihten bu güne ilimize tedavi amaçlı İl dışından gelen kişi sayısı beni hayrete düşürdü. Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesi Afyonkarahisar’în ötesinde bölgeye hatta bölge dışına hizmet veren bir Hastane konumuna kavuşmuş, buda Afyonkarahisar için bir gurur vesilesi. Tabi bu başarıda Hastane kurucusu Opr.Dr. Fatih Öğüç’ün ve ekibinin kalitesinin yüksekliği önemli faktör.

Bu anlattıklarım Afyonkarahisar için Termal Turizmin yanında Sağlık Turizminde ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Sağlık turizminin sadece hastanelerde tedavi için gidilen bir turizm çeşidi olarak değerlendirilmemesi gerekir. Kendi yaşadığı yerden başka yerlere sağlık amacı ile seyahat eden insanların oluşturduğu turizmdir. Sağlık Turizmi; kısaca tedavi amacı ile yapılan seyahatlerdir. Başka bir ifadeyle, seyahat eden kişinin fiziksel iyilik halini geliştirmek amacıyla veya estetik cerrahi operasyonlar, tüp bebek, organ nakli, diş tedavisi, fizik tedavi, iyileştirme vb. gereksinimi olanlarla birlikte hasta potansiyelini kullanarak sağlık kuruluşlarının büyümesine olanak sağlayan turizm türüdür.

Bu kadar gevezelikten sonra ben bir kez daha Özel Dr. Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesine Afyonkarahisar’a hoş geldiniz demek istiyorum.

ESEN KALIN

 

 

 


Bu yazı 17255 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet