Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
28 Şubat Kafaları
05.05.2019

28 Şubat Kafaları

 

 

Bir süre önce 28 Şubat döneminin, ilimizde görevlendirdiği, milli-manevi değerlerimize düşmanlıklarıyla anılan üst düzey görevlinin, Afyonumuzda ne yüzle dolaştığı anlaşılmayan konumuyla, boy gösterdiğine şahit olduk.

 

Bir dostumuz dikkatimizi çekti. “Senin eşek herif boy gösteriyor. Bir de ahkam kesiyor” diye. Cevaben eşeklik sıfatının bile, bu adamlara yapılamayacağını, yapılırsa eşeklerin bile aşağılayacağını açık kalplilikle ifade etmiştik. Ve de ancak bu adama eşek oğlu eşek sıfatının daha çok yakışacağını, eşeklik konusunda kıdeminin artıracağını belirtmiştik. Çünkü yaşantı olarak, huy benzerlikleriyle eşeklere çok yakın vasıfları olduğuna da değinmiştik.

 

Asıl kararın kamuoyu tarafından verileceği gerçeğiyle de konuyu noktalamıştık.

 

Konu: 28 Şubat, anti demokratik askeri darbenin, ülke yönetimine el koymasının, parlamenter sistemi devre dışı bırakmasının karanlık ve zulüm dolu günlerinin adıydı.

 

Neler yapmıştı o dönemin hak-hukuk, demokrasi tanımaz askeri ve bürokratik diktatörleri. Gelişmeleri yine bir 28 Şubat tanımıyla açıklamaya çalışalım.

 

Sincan’da halkın üzerine tanklar yürütülmüştü. Açık tanımla kendi ordusu halkına zulüm ve işkence yapıyordu. Konu sorulan o dönemin diktatör paşalarından birisi, niçin halkın üzerine tanklar yürütüyorsunuz? Bu olaylar ne kadar sürecek? sorularına: Demokrasiye balans ayarı yapıyoruz diye alay ederek, 28 Şubat bin yıl sürecektir sözleriyle de, demokrasi düşmanlıklarını açık gösteren cüretkar cevaplar vermişlerdi.

 

İşte o günlerin baş örtülü diye kızlarımızı üniversitelerimize koymayan, zorla başlarını açtıran, “Akıl vahiyden üstündür, size taleplerinizin cevabını inandığınız yerler versin” cevaplarını cehalet ve cüretle veren vatan haini o diktatör bozuntuları, bir süre sonra demokratik yolla yönetime gelen, demokrasiyi yeniden hayata geçiren, AKP-Recep Tayyip Erdoğan’dan gerekli dersleri alarak, yargıda hesap vererek, ortalıktan silinip gitmişlerdi. Yargılama sonucu büyük bölümü mahkum da olmuştu.

 

Peki başörtüsü yasağı kaldırıldı. Başörtülü kızlarımıza eğitim hak’kı sağlandı da ne oldu? İrtica mı geldi? Kıyamet mi koptu?

 

Hayır demokratik haklar hayata geçirildi. Parlamenter sistem sağlıklı yapıya kavuştu. Milletimiz gelişmelerden mutlu oldu. Ülke hızla kalkınma ve refah yoluna girdi.

 

Bizim eşek oğlu eşek tanımına tam uyan, 28 Şubat kafalarının sahibiyle ilgili yazımız, o karanlık günlerin gerçekleriyle birlikte tarihden ders anılmasına ve yazılmasına da vesile oldu.

 

Milletimiz 28 Şubat 1998’de tarihi olaylardan acı derslerini aldı. Demokrasiye hizmeti geçen, bu uğurda büyük mücadele veren, devlet, siyaset adamlarımızı da bu vesile ile bir daha şükranla ve minnetle anıyoruz.


Bu yazı 10017 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet