Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Muammer KANDEMİR
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE EVET
11.04.2017

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE EVET

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülüp kabul edilen anayasanın 18 Maddesi önümüzdeki 16.04.2016 Pazar günü halkın oylarına sunulacak.

Aylardır siyasi partilerimizce yürütülen propagandalı günlerin sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. Allaha şükürler olsun bu propaganda dönemini de kazasız belasız sona erdirdik. Allaha çok şükür an itibariyle bu dönem içerisinde bildiğim kadarıyla can kaybımız olmadı. Sadece iki sivri dilli siyasetçinin EVET'çileri denize dökme sözleri belleklerimizde kalarak yapılacak Referandumun niçin EVET çıkması gerektiği bir kez daha anlaşılmış oldu.

Bildiğiniz gibi Referandumla ilgili ilk yazımı 15.03.2017 Çarşamba günü yazmıştım. An itibariyle 610 okurumun Facebookumdan okuduğu yazımla ilgili pek çok dostlarımdan tebrikler aldığım halde bazı dostlarımın da sitemlerine maruz kaldım. Sende mi müdürüm diyenler oldu. Bilhassa benim çalışma dönemimde uğradığım haksızlıkları bilen dostlarım benim yazımı hayretle karşıladılar. Ben bu sütunlardan o dostlarıma cevap veriyorum. Hayatımda hiç inanmadığım bir görüşü savunmadım. Savunduklarımdan da hiç menfaat beklemedim. Hayatım her zaman doğru bildiğimin yanında oldu. Bunun zararını da gördüm. Bunu yaparken de kendime yapılanı hiçbir zaman aklıma getirmedim. Kendime yapılanı sadece alemleri yaratana havale ederek işi bitirdim.

Sevgili dostlarım bu referandumun şahsi ve parti meselesi olmadığını bilmemiz gerekiyor. Bu kesinlikle bir Rejim değişikliği değil. Sadece yönetim sistemi değişikliği. Adı da "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi” Bundan sonra sadece Türkiye'mizi Cumhurbaşkanı yönetecek. Başbakanlık kalkacak. Bu bir reform. Bütün reformlar bu gün olduğu gibi ağrılı olur. Ama inşallah sonu güzel olur.

Sevgili okurlarım. Bu referandumu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Dış ve iç düşmanlar pusuda bekliyor. Oyumuzu EVET veya Hayır kullanmak için dış ülkelere şöyle bir göz atmamız yeterli. Dış ülkeler acaba niçin Anayasa değişikliğine EVET dememizi istemiyor. Çünkü onlar el ovuşturan Türk idarecilerine alışkın. Tamam efendim diyen idarecilere alışkın. Karşılarında zayıf, yetkisiz idarecileri görmeye alışkın. Bu nedenle tam yetkiyle donatılan, erkek koç gibi karşılarında diklenen, pazarlık gücü yüksek idareciler istemiyor. Türk Milletini hasta adam gibi görülmeye devam edilmesini istiyor. Son olarak Türkiye'nin güçlenmesini istemiyor. Yerli işbirlikçileri de bu ülkelere bilir bilmez destek oluyorlar. Bütün gaye bu. Gerisi lafu güzaftan ibaret.

Sevgili okurlar. Anayasa değişikliği EVET çıkması halinde mevcut hükümet2019 akadar devam edecek 2019 da Cumhurbaşkanlığı ile birlikte seçime gidilecek Cumhurbaşkanı hükümet sistemine geçilecek.2019 akadar sadece acilen Hakimler ve Savcılar Yüksek kurulu düzenlenip, Cumhurbaşkanı partiye kayıt olabilecek. Yavaş yavaş 2019 hazırlık yapılıp uyum yasaları değişecek.

Eğer Allah korusun Hayır çıkması halinde, dışarıda Haçlı ordusu ülkeler, içte PKK Fetö ve yandaşları bayram edecekler. Allah muhafaza yer yer başkaldırmalar, Gezi olayları başlayabilir. Bu nedenle bütün kırgınlıkları dargınlıkları bir tarafa bırakarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOGAN'ın etrafında birleşerek oyumuzu EVET olarak kullanmalıyız. Sandıkları patlatarak en az yüzde 65 oy alarak iç ve dış vatan hainlerine bir ders vermeliyiz. Hani ne demiştik "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır." Gönlü vatan ve Millet sevdasıyla yanan tüm dostlarım görevlisiniz. Gün sizin gününüz.Görev başına.

Pazar günü yapılacak Anayasa değişikliği Referandumunun kazasız belasız geçmesi dileğiyle Ülkemize ve Milletimize hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ederim.

 


Bu yazı 7805 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet