Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
İhsan AKBEL
ÜÇ GÜNLÜK SERÜVENDE
29.05.2019

 

 

Çubuğunda güllerim

Katmer katmer açıldı

Sevgi dolu günlerim

Kalplerde paylaşıldı

****

Mutluluk çemberinde

Taze canlar birleşti

Baharın melteminde

Ruha huzur yerleşti

****

Bazen coştuk çağladık

Kükreyen girdap gibi

Bazen derde ağladık

Çekilmez hicap gibi

****

Olgunluk hasadını

Derleyene ne mutlu

Gönülün muradını

Dileyense umutlu

****

İkindi güneşine

Aldananlar ziyanda

Dünya meşgalesine

Kaptıranlar zararda

****

Gönül kışı olmasın

Sevenle sevenlerde

Kalbe keder dolmasın

Üç günlük serüvende

����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������llah'ın bir olduğuna, meleklere, kitaplarına kadere ahiret günü hesaba bütün peygamberlerin tebliğ ettiği esastır.

 

''Ey peygamber temiz şeylerden yiyin. Güzel işler yapın. Şüphesiz ben ne yaptığınızı bilirim. İslam dinine bağlı olanlar tek bir ümmettir. Bende sizin Rabbınızım benden korkun'' buyruluyor.

(Bu bir emirdir.) (Mümin su.51-52 a.)

Cebrail'in vahiy getirilmesiyle iş bitmiyor. Tebliğin yayılması ve gelecek nesillere anlatılması için Hafızlara ezberlettiriliyor. Bunun yanında onu hatasız şekilde yazacak katip (yazarlar ) ediniliyor. Hemen yazdırılıyor. Hz. EbuBekir, Ömer, Osman, Ali, Zübeyr, Ubey Bin Ka'b, Zeyd ve Muaviye ençok yazma işini yapanlardır. Kullandıkları yazı maddeleri ise, yaprak, ağaç parçası, kürek kemiği, taş ve deridir. Peygamberimiz yazılanları kontrol ediyor.


Bu yazı 7665 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet