Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
Hatırlatmaya devam
14.08.2019

Hatırlatmaya devam

 Bayramlaşmada Taş Medrese’de konuşmaları dinliyoruz. Sevgi, saygı, mutluluk dolu güzel mesajlar alıyoruz. Önceleri de yazdık, Afyon’umuzda yeniden bir müstakil Termal Şehir Kurulma hazırlıkları yapılıyor. Arazi spor kompleksleri alt kısımları, hazır devlete ait. Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğünde tapusu bekliyor.

 

Arsa, arazi yeterli mi? Hiç değil. Asıl yatırım toprak üstüne. Onlarca Termal Otel, parklar, bahçeler, bulvarlar, yüzme havuzları, alış-veriş merkezleri vs. düşünülüyormuş. Bakanımız Veysel Eroğlu’nun öncü anlatımlarıyla müjde olarak veriyordu kısmi bilgileri.

 

Geçenlerde 2 defa yazdık. Eleştirilerimizin, önerilerimizin dikkate alınmadığı süre de yazmaya devam da edeceğiz. Böylesine mükemmel tanıtımı ve yatırımı Afyonumuza yakışacağı, termal gelişmeyi tamamlayacağı iddialı, siyasilerin ısrarla sahip çıktığı yatırım eleştirilir mi? yazımızın devamında eleştirilerimize, kısmen hak vereceğinize inanıyoruz.

 

Konu: Yeniden Termal Şehir devasa yatırımı öncesi, halen var olan, devlet desteği, ilgi bekleyen, büyük yatırım rakamlarıyla tamamlanmış veya yarı yola gelmiş, yarım kalmış milli servet tanımlı isimlerini tek, tek sıralamaya çalıştığımız, halen atıl duran yatırımların ele alınması, devlet desteği, kamuoyu ilgisi sağlanması, atıl halde bekleyen bu milli servet yatırımları devreye almamız, kurtarmamız gerekiyor.

 

Nedeni! Tamamlanması gereken termal 5 yıldızlı otellerin, yüzme havuzlarının tedavi merkezlerinin çevre düzenlemelerinin, bulvarlarının, büyük bölümü de bitmiş ve hazır durumdadır, ama adeta çürümeye terk edilmişlerdir.

 

5 yıldızlı mükemmelliğini bir süre çalışarak göstermiş Alila Otel, el koyan alacaklı bankanın insaf ve insiyatifine bırakılmıştır. Alila otel acil kurtarılmalı, açılmalıdır. Ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

 

Aynı tanımları Fuar Hastanesi Termal Otel inşaatı, Termal Zem-Zem Otel, Gazlıgöl Termal Hala Palas, binlerce termal devremülk içinde yapılabiliriz.

 

Mülkiyetinin halen belediyede olduğunu düşündüğümüz Olimpik Yüzme Havuz ve benzerleri için de yazabiliriz siyasilerimizin, yöneticilerimizin göstermesi gereken ilgiyi. Yasal düzenlemeler, banka, faiz, 5084’e göre teşvik sorunları olan termal yatırımları öncelikle tamamlaması gerçeği ortadadır.

 

Gerekli çalışmaları yapmak kolay olmayacaktır biliyoruz. Zor iştir de. Ama yapıldığı takdirde hem zaman, hem termal güç, hem de hazır yatırımlar, milli servet olarak değerlenecektir. Devlet, millet, milli servet çok karlı olacaktır.

 

Sayın siyasilerimiz, yöneticilerimiz lütfen öncelikli konuya çözüm bulmalısınız. Termal şehir projesi bir süre ertelenebilir. Nedeni? Zaten mevcut termal otellerimizde bile günümüzde kapasite fazlalığı ve ekonomik sorunlar vardır. Biz konu en ciddi manada ele alınıncaya kadar yazmaya devam edeceğiz.


Bu yazı 1064 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet