Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkı ÖZSOY
Can-ı Gönülden
15.08.2019

Can-ı Gönülden

 Kim derdi ülkenin 2. Kapadokya’sı olarak adlandırılan, büyük bir tarihi, turistik, tabii değerleri bünyesinde barındıran, Frig Vadisinde hava balonu uçuşları gerçekleşecek.

 

Ülkenin ender bölgelerinde gerçekleştirilebilen Balon uçuşları, Frig Vadisinde de yapılmaya başlandı. Aynı bölgede bulunan tabiat harikası Emre Gölünde, Osmanlı Gondoluyla geziler düzenleniyor. Kıyısına yapılan cafelerde turistler, mükemmel güzellikteki çevreyi seyrederek dinleniyor.

 

Yıllarca Frig Vadisinin yol işaretlenmesini, WC’lerini bir düzene koyamamanın sorunlarını tartıştık. Aynı bölgede bulunan Döğer Kervansarayı da, restorasyonla pırıl, pırıl hale getirilmiş durumda.

 

Hayaller gerçek oluyor. Yalnız plan-proje olsun, devletten gerekli bütçe imkanları hemen sağlanıyor. Gerisi teferruat. Siz bakmayın o felaket tellallarına. Eğer bakarsanız hizmet, üretim, yatırım, yeni iş alanları açma konularında ülkeye çivi çakılamaz.

 

Nereden girdik konuya? olurdu-olmazdı diyen eleştiri uzmanlarıyla, yaptığımız tatlı sohbetlerle.

 

Konulardan birisi de KOBİ Hastanesi Projesi, Avrupa ziyaretleri kapsamında Litvanya’da heyetiyle birlikte ziyarette bulunan ATSO Başkanı, sevgili yiyenim Hüsnü Serteser’in beyanının, bizim sohbette yer almasından.

 

Yatırımlar, hizmet üretimleri böyle başlıyor. Dosyalar, iade-i ziyaretler, derken! ortaya çıkan yararlı konular, projeler eğer iyi okunabilirse, halk deyimiyle “Gözleri faltaşı” gibi açıyor.

 

Önemli olan niyetin, amacın hedefinin iyi seçilmesi. İşte o zaman olmaz-gelmez denenler, söylentiler ortadan kalkıyor, gerçeklere erişiliyor.

 

Örnekleri çoğaltabiliriz. Ortamı iyi irdeliyelim. Yeter ki! Zengin kaynakların sahibi olduğumuzun, farkına varalım. Bu bize yetecektir. Aynı zamanda itici güç de olacaktır.

 

Onun için başlığı Can-ı Gönülden koyduk. Bir gerçekleşenleri, bir de üzerinde çalışılanları, örnekleri yazımıza konu edindik.

 

Hizmetlere emeği geçenleri, başarılı, hayırlı çalışmalar yapanları, Can-ı Gönülden kutluyoruz. Güzelliklerin devamını diliyoruz.


Bu yazı 3402 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet