Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Muammer KANDEMİR
MİLLETİN ÇOĞUNLUĞU EVET DEDİ
01.05.2017

MİLLETİN ÇOĞUNLUĞU EVET DEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen ve 16 Nisanda halkın oyuna sunulan Anayasanın 18 maddesi Milletin çoğunluğu tarafından EVET denilerek kabul edildi.

Büyük bir olgulukla yapılan seçimler Allaha çok şükür olaysız bir şekilde sonuçlandı. Yüksek Seçim Kurulu 27.04.2017 Cuma akşamı kesin sonuçları açıkladı. Yüksek seçim sonucuna göre Evet % 51.41, Hayır % 49.59 olarak açıklandı. Buna göre Evet oylarıyla Türk Milleti Anayasa değişikliğine onay vermiş oldu. Muhalefet partilerinin çeşitli mercilere itirazda bulunmaları bir işe yaramadı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOGAN'ın deyimiyle atı alan üsküdarı geçti. Devletimize Milletimize yeni sistem hayırlı olur inşallah.

Bizim düşüncemize göre de Referandumun EVET çıkmasının hayırlı olduğuna inanıyoruz. Eğer Allah korusun kazara hayır çıksa idi şu anda Devletimiz bir kaosun içerisine sürüklenecek iç ve dış Devlet düşmanları ayaklanacak. Gezi olayları başlayacak, erken seçim naraları atılacak, piyasalar allak Bullak olacak, Türkiye'miz zor günler yaşayacaktı. Türk Milleti bu olacakları gördü. Buna göre oyunu verdi. EVET çıktığı halde bunu hazmedemeyen muhalefet partisi genel başkanı halkı sokağa davet ederek kardeşi kardeşe düşman etmek istese de, halkın sağ duyusu buna müsaade etmemiştir.

Sevgili okurlarım. Referandum sona erdi. Evet veren de Hayır verende birbirinin kardeşidir. Siyaseti bırakıp birbirlerini kucaklamalı, kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa atarak kardeş olmalıdır. Şimdi birlik ve beraberlik olma zamanıdır. Hep beraber birlik olup Milletimizi Muasır devletler seviyesine ulaştırmanın hesabını yapmalıyız. Ekonomimizi güçlendirmeli, Üretimimizi artırmanın yollarını aramalıyız. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe bileğimizi bükemezler. İster istemez bütün devletler güçlü Türkiye'nin yanında olmak zorundalar.

Nitekim daha düne kadar hayırcıların yanında yer alan Avrupa birliği EVET' e saygılıyız demeye başladı. İçimizdeki Hayır hayır diye yırtınan kemik yalayıcılar Evet çıktığını görünce iktidara yaranmaklarını kalan işlerini gördürmek için bende Evete atmıştım demeye başladılar. Pes doğrusu. Ha bu adamlar iktidar tarafından yine baş tacı yapılacağından adım gibi eminim. Yine onlar baş köşeyi kapıp ballı işlere yine onlar konacak, Yine onların çocukları güzel işlere atanacaklar. Çünkü onlar her devrin adamı. Çünkü onlar göründüğü yerin şeklini alan Bukalemun gibidirler.

Bu iki yüzlü davranma bana yanlış hatırlamıyorsam Şener ŞEN'in züğürt ağa filmini hatırlattı. Züğürt ağanın Kahyası yanına gelip "Çekinerek Ağam sana bir şey söyleyeceğim ama ..."diyor. Züğürt ağa da "Ola oğlim söyleee" dediğinde valla ağam senin parti P...ki yemiştir. Senin parti bir oy almıştır" deyiverir. Hemen orada ayakkabısını boyayan boyacı atılarak "Ağam o bir oyu ben attım, diğer çalışanı Kahya hayır ben attım" demeleri üzerine Züğürt Ağa "Ola siz attınızsa benim oy nere gitti loo" diye çıkışır. Bunun gibi şimdi herkes Evete attım demeye başladı. Atılsaydı sonuç bumu olurdu. Tabiiki daha yüksek oranda EVET çıkması lazımdı. Allah sonumuzu hayır eylesin. İki yüzlü insanların şerrinden korusun.

Yapılan referandumda EVET sonucunun çıkmasında emeği geçen siyasilerimizi tebrik ediyor, Devletimize ve Milletimize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Allah Milletimizin Yar ve yardımcısı olsun. Allah vatan haini Devlet düşmanlarına fırsat vermesin.


Bu yazı 10059 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet