Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Mehmet DÖNERKAYA
İKİNCİ HAYAT
18.01.2017

Yazarlık konusunda aldığım bir teklif üzerine ilkyazım, 27 Temmuz 1999’da Zafer Gazetesinde “Kamptan İzlenimler” başlığıyla çıkmış ve siz okurlarımla tanışmıştım. Şehrin adını temsilen profesyonel statüdeki ilk takımımız, 1967’de kurulan ancak 1974-75 sezonunda futbolun karanlık tarihinde yok olan Afyonspor’un devamı niteliğindeki 2. Takımımız Yeni Afyonspor’un (1982) Eğirdir kampı üzerineydi bu yazım. Bir süre Zafer Gazetesinde devam eden köşe yazarlığım gazeteden ayrılmamın sonrasında nihayete erdi. 

02 Aralık 1999’da Türkeli Gazetesinde “Merhaba” başlığı ile siz okurlarımın karşısına çıkmak suretiyle yeni bir süreç başladı. “Hocanın Gözüyle” diyerek başlattığımız yazarlık serüvenimiz aynı ismi bir büyümüzün kullanması nedeniyle “Hocanın Kaleminden” olarak değişikliğe uğradı ve birlikte 11 Eylül 2014 tarihine kadar hiç aksamadan sürdü geldi.

İşte bu iki tarih aralığında uzunca sayılabilecek zaman diliminde gün geldi, haftanın 5-6 günü gazetemizle birlikte yazılarımla karşınızda olduk. Gün geldi bazı nedenlerden dolayı aksamalar oldu ve 2-3 gün yazılarımla karşınıza çıkmak durumunda kaldım. Siz okurlarımızın karşısında günlük yazılarımla buluşmak keyif verici ve mutlu olmaktı ama 11 Eylül 2014 tarihi Türkeli Gazetesinde soluklanmanın başlangıcı olarak yerini aldı.

Aynı yılın Nisan ayında yapılan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi 4. Dönem Yönetim Kurulu’na üye olarak seçilmem, derneğin yazılarımdan dolayı haksız eleştirilere maruz kalmaması için zorunlu bir molanın başlangıç noktasıydı. Üstelikte Afyonkarahisar basınında bir ilki gerçekleştirerek spor dalında dolu dolu 14 sene yazı yazmak, okurun karşısında olmak kolay değildi. Bu nedenle bu mola, birazda soluklanabilmek için gereksinim duyulan bir ihtiyaçtı.

Sağ olsunlar. Dinlenme döneminde birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımın hemen hepsi çalışmakta oldukları gazetelerde yazmamı istediler. Lakin dernekteki görevim nedeniyle yazmamın, özellikle de dernek açısından etik olmayacağı düşüncesiyle onların bu nazik davetlerini geri çevirmek durumunda kaldım.

21 Eylül 2016 Tarihinde gördüğüm lüzum üzerine istifa etmek suretiyle dernekçilik faaliyetime son verdim. Bu arada 15 Temmuz 2016 tarihinde Ülkemizde hain bir kalkışma hareketi yaşanmış. 27 Temmuz 2016 tarihinde yayımlanan KHK ile İlimizdeki 4 gazete ile Türkeli Gazetemizde mide bulandıran, tiksinti veren iddiaların hedefine konulmak suretiyle kapatılmıştı. Anlaşılır bir yanı olmayan iftiraların hangi akıl ve mantıkla bağdaştırıldığı 66 yıllık mazisiyle Afyonkarahisar basınının lokomotifi konumunda olan Türkeli Gazetesi için üzücü olduğu kadar çokta yaralayıcı olmuştu. Oysa Türkeli Yayın Grubunun ilkesi, sahibi, yöneticileri ve çalışanlarıyla birlikte her görüşe sahip yazar grubunun verdikleri emek, 05 Aralık 1951’den bugüne dek gazetenin arşivinde mevcuttu. Adaletin geçte olsa, ağır aksakta yürüse bile elbet bir gün tecelli edeceği bilinciyle mutlu gün, 16 Ocak 2017 tarihi olmuş ve aradan geçen 172 günün acıları, sancıları ve izleri o gün silinmişti.

İşte bu tarih “Hocanın Kalemi” içinde İkinci hayatın başlangıç günü olmuştu. 11 Eylül 2014 tarihinde nokta koyduğum “Hocanın Kaleminden” rumuzumuzu “Görüş” olarak değiştirmek suretiyle Türkeli Gazetemizdeki yerimize döndük ve ilkyazımız “Zemine rağmen iyi başlangıç” la siz saygıdeğer okurlarımızın karşısına çıktık. Aslında siz okurlarımızla yeniden buluşmak pek tabii ki yeni bir başlangıç değildi. Gerçekte “Nerede Kalmıştık” düşüncesinin bir başka ifadesi olan “Kaldığımız yerden yine, yeniden birlikteyiz” ve sağlığımız elverdiği müddetçe de “Hep birlikte olmaya” devam edeceğiz.        


Bu yazı 3549 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet