Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Ahmet Selman
Ramazan-ı Şerif Ayı
01.06.2017

Ramazan-ı Şerif Ayı

 

 

İnsanlığı Karanlıktan Aydınlığa

Çıkarmak İçin Gönderilen

Kur'an'ı Nasıl Anlamalıyız?

KUR'AN: Cenab-ı Hak tarafından yegâne önder olarak gönderilen ahir zaman peygamberi Hz. Muhammed (sas)'in Cebrail adındaki ulu melek vasıtasıyla Yüce Rabbimizden vahiy yolu ile alıp insanlığa sunduğu bir hayat yoludur.

KUR'AN: Cenab-ı Hak tarafından tek önder olarak, yaşayacak bütün insanların muhtaç olacakları en üstün hayat kanunlarını ihtiva eden bir hak kitaptır. İnsanlığın bütün âlimleri, mütefekkirleri, fencileri, içtimaiyatçıları, hukukçuları, edebiyatçıları ve inkılâpçıları bir araya gelseler dahi bir benzerini meydana getiremezler. Öyle eşsiz bir hukuk abidesi, öyle mükemmel bir iktisadi nizam, her zaman ve her devirde geçerli olabilecek içtimai bir sistem, insanları mes'ud edecek en üstün hayat yolu ve insan kafasından çıkamayacak derecede yüksek ebedi ve edebi bir kitaptır. Aciz insan zihninin ortaya koyduğu alelade bir ahlak kitabı ve yasaklar mecmuası değildir. Allah kelamıdır. Böyle olduğu içindir ki, zaman aşımı, mekân değişimi onu eskitemez, yürürlükten düşüremez. O her zaman taze, her devirde eksiksiz ve mükemmeldir.

KUR'AN: İnsanları ilme sarılmaya, cehalete savaş açmayı, ilmin ve tekniğin her dalında gelişmeye, yeryüzünün sırlarını, güneşin, ayın, gezegenlerin ve yıldızların hareketlerini keşfetmeye, Allah'ın yarattığı varlıkların kanunlarını bularak en üstün tarzda faydalanmaya davet eder.

>>Devamı var


Bu yazı 3731 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet