Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Muammer KANDEMİR
GAZETEMİZ TÜRKELİ'NİN YENİDEN DOĞUŞU
08.02.2017

Sevgili Türkeli okurları. Şu anda elinizde bulunan Gazetemiz Türkeli 05 Aralık 1951 yılında rahmetli Dr. Mehmet Sadettin AYGEN tarafından kurularak yayın hayatına başladı. Türkeli Dr. AYGEN yönetiminde aralıksız 36 yıl yayın hayatına devam etti. 1987 yılında Dr. AYGEN'in memleketine dönmesi nedeniyle gazetemizi H.Hakkı ÖZSOY tarafından satın alınarak yayın hayatına devam etti.

Sevgili dostlarım. Gazetecilik dışarıdan görüldüğü gibi kolay, hemen öğrenilecek bir meslek değil. Bunun yanında kazancı bol bir meslek de değil. Ufacık bir ilde onlarca gazete var. Kesinlikle ilan reklam gelirleriyle bu çarkın dönmesi mümkün değil. Gazete sahipleri yıllardır sadece geçimlerini zar zor sağlayıp yayınlarına zor şartlar altında devam ediyorlar. İş bu yönde olunca bir gazete ne için alınır. Niçin gazeteye yatırım yapılır diye düşünür oldum. Para kazanılacak daha çok yatırım alanları var iken bir iş adamının hiç bilmediği bir alanı yatırım yapması bizim tarafımızdan anlaşılır gibi değildi. Bu mesleği yapmak oldukça özveri isteyen, idealist insanların işi olması lazımdı.

1980 yıllarda gazete patronumuzun böyle bir yatırım yapmaya hiç mi hiç ihtiyacı yoktu. O yıllar Afyon'un en güzel giyim mağazalarından birisi, En kaliteli Yem fabrikalarından birisi ve yine en kaliteli Tuğla fabrikalarından birisi vb. bunun gibi işletmeleri mevcut iken, kaba tabirle başını kaşıyacak vakti yok iken böyle bir işe girmesi anlaşılır gibi değildi. Demek ki bir ideali, devletine Milletine karşı bir yükümlülüğü ve hizmet aşkı vardı gönlünde. Bu aşk onu hiç bilmediği basın camiasına itmişti kendisini. Engin hoşgörülü tüm kadrosuyla 30 yıldır devletinin milletinin yanında oldu.

Çok zorlukla karşılaştı. Gazete bu güne kolay kolay gelmedi. Bir gün sohbetimizde "Hacı ağabey Niye aldın bu gazeteyi. Hep cebinden para katıyorsun. Hiç getirişi yok sıkıntı çekmende çabası." Demem üzerine "Bak hocam. Allaha şükür bizi değil evlatlarımızı dahi bu dünyadan göçürecek mal varlığımız var. Ben bu gazeteyi Devletimizin, Milletimizin, Dinimizin, Diyanetimizin elinde bir yayın organı bulunsun diye satın aldım. Bir getiri beklemiyorum. Sadece kendini idare etsin yeter" diyerek bana hiç unutamadığım sözünü etmişti. Gazeteyi aldığı 30 yıldır bu dediklerinden hiç sapma olmamış Türkeli’ni geçim aracı olarak görmemiş, gazetemiz Türkeli devletinin milletinin yanında olmuştur.

Tam bu minval üzere yayın hayatı devam ederken 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde Fetö terör örgütü tarafından hain bir kalkışma harekatı yaşanmış, 244 şehit verilmiş, ülkemiz uçurumun kenarından döndürülmüştür. Allah Milletimize bir daha böyle günler yaşatmasın İnşaallah.

Bu vatan hainlerine diş bilerken devletimizin ve Milletimizin devamlı yanında Gayesi, Sadece Allah rızası olan TÜRKELİ Gazetesi anlaşılamayan iftira ve isnatlarla 27 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan KHK ile ilimizdeki 4 gazete ile birlikte kapatılmıştır. Bu kapatma 66 yıllık mazisiyle Afyon basınının lokomotifi konumunda olan Türkeli gazetesi için oldukça üzücü ve yaralayıcı olmuştur.

Hiç kimseyi suçlamak ve sorgulamak bizim görevimiz değildir. Allaha çok şükür Adalet yerini bulmuş 172 gün sonra 16 Ocak 2017 tarihinde gazetemiz tekrar yayın hayatına başlamıştır. Allahu Teala bir ayeti kerimede "Kişinin hayır gibi gördüğü şeyde şer, Şer gibi gördüğü şeyde de Hayır vardır. Siz bilemesiniz" Buyuruyor. Demek ki Türkeli'nin kaderinde bunu görmekte varmış. Her şeyde bizler için mutlaka alınacak dersler, Edinilecek tecrübeler vardır. Umarım gerekli ders alınmıştır.

Yayın hayatına tekrar kaldığı yerden başlayan gazetemize hayırlı olsun diyerek bir daha böyle anlamsız kesintiler yaşamamasını cenabı Allahtan niyaz ediyorum. Hep birlikte el ele kaldığımız yerden Devletin, Milletin emrinde, dimdik ayakta, daha nice yıllara sevgi ve hoşgörüyle devam inşallah.


Bu yazı 7840 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet