Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Muammer KANDEMİR
ÇAKALLAR VE SARI ÖKÜZ
04.01.2018

Sevgili okurlarım bugün sizleri birlik ve beraberliğin önemi hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Allah'u Teala Kuran'ı keriminde "Allahın ipine sımsıkı sarılın.Dağılıp ayrılmayın                "(Ali İmran-103),

diğer bir ayeti  kerimesinde  "Müminler ancak kardeştirler.Öyleyse  kardeşlerinizin  arasını  bulup düzeltin ve Allah'tan korkup sakınm;Umulur ki esirgenirsiniz."(Hucurat-10) buyuruyor.

Konumuzun önemini hayvanlar aleminden bir misal vererek anlatmak istiyorum.Çakal sürüsü yakınında bulunan öküz sürüsünü tehdit etmeye başlar.Her gün yeni bit5 saldırı kavga dövüş had safhaya ulaşır.Kavga dövüşten bıkan öküzler çakallara barış teklifi götürmeye karar verirler.Çakallar barış teklifinizi kabul ederiz ama "Şu sarı öküz bize ters bakıyor.Bize karşı çıkıyor.Onu verin ,barışı kabul edelim.Bir daha size dokunmayalım."derler.Öküzler arasında uzun uzun görüşmeler yapılır.Sarı öküzü vermeyi kabul ederler.Sürünün sözü geçen yaşlı üyesi buna karşı çıkarak "Vermeyin sarı öküzü. Yoksa bu işin sonu gelmez " dese de sözünü dinletemez. Sarı öküz çakallara verilir.Çakallar bir çırpıda sarı öküzü parçalayıp yerler.Aradan iki gün geçer çakallar bu sefer Alacalı öküzü isterler.Onu da alıp parçalayıp mideye indirirler.Birkaç gün sonra çakallar yine öküzlere gelip onlara direnen Kara öküzü de isteyip alırlar.Parçalayıp onu da yerler.Sonra gelip genç öküzleri danışmadan alarak parçalayıp yerler.Gün gelir çakallara artık direnecek öküz kalmamıştır.Öküzlerin moralleri bozuktur.

Öküzler köşesinde oturmakta olan yaşlı öküze "Biz nerede hata yaptık da böyle perişan olduk. Biz ne güzel direniyorduk. Sürümüz yok oldu." Dediklerin de ,yaşlı öküzün verdiği cevap acı ve gerçektir "Siz sarı öküzü verdiğiniz gün bu savaşı kaybettiniz.Beni dinlemediniz.Hatayı sarı öküzü vermekle yaptınız.Onu en baştan vermeyecektiniz" diyerek onlara acı dersi vermiş olur.

Evet sevgili okurlarım. Üç tarafı denizlerle çevrili güzel vatanımızın dünyada eşi benzeri yok. Etrafımızdaki tüm komşuların hatta komşumuz olmayan deniz aşırı müttefikimiz olan ülkelerin dahi ABD başta olmak üzere gözleri ülkemizin üzerinde.Güzel vatanımızı içerdeki vatan haini yandaşlarıyla bölüp parçalayıp ülkemize sahip olmak istiyorlar.Hele son yıllarda ülkemizde savunma sanayimizin güçlenmesi,ülkemizin gözle görülen bir ilerleme trentine girmesi bu ülkelerin uykularının kaçmasına neden oluyor.Bizler ilerledikçe Ortadoğu'daki Müslüman ülkelerinde bizi kurtarıcı gözüyle görmesi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOGAlM'ın bunların karşısında dimdik durması onların delirmelerine vesile oluyor.Dış süper güçler vatanına sahip çıkan karşısında diklenen liderler istemezler.Ülkeleri işgal etmek için önce liderlerini yok ederler.Kaddafi'yi yok edip Libya'yı,Saddam'ı asıp Irak'ı bölüdüler.Bizden yakın tarihimizde Rahmetli Menderes ve arkadaşlarını astırdılar. Türkiye'ye dünya kapılarını açan rahmetli Turgut ÖZAL'ı zehirlediler. Amerika ordusuna karşı çıktığı için Eşref BİTLİS paşayı kaza süsü verip şehit ettiler.Şimdi Baş düşmanları Cumhurbaşkanımız.Onu da yemenin hesabını yapmakta gafiller.Seversiniz sevmesiniz işte bu nedenlerle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOGAN'ın etrafında toplanmalı onu yalnız bırakmamalıyız.Mesele Şahıs meselesideğil vatanın korunması vatanın bütünlüğü meselesidir.SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR.

Bu nedenle Allah korusun büyüklerin temsilde hata olmaz dedikleri gibi yukarıdaki anlattığım sarı öküzün verilmesi nedeniyle düştükleri acı duruma bizde düşeriz. Zaman birlik beraberlik zamanı. Bu ülkede yaşayan ve kendisini bu yurdun vatandaşı sayan tüm insanların bütün kırgınlık ve dargınlıkları bir tarafa bırakarak vatanımızın kalkınıp gelişmesi uğruna tek yürek olmalıyız.Çok çalışıp çok üreterek,dışarıya karşı bağımlılığımızı azaltarak ülkemizin ilerlemesine katkı sağlamalıyız.Gün ayrılık zamanı değil,birlik ve beraberlik zamanıdır.Biz birlik olduğumuz müddetçe islam'ın son kalesi olan güzel vatanımız asla yıkılmayacaktır inşallah.Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Amiiin.


Bu yazı 7133 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet