Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Efe Hasan ÖĞÜNÇ
Yeniden birlikteyiz
11.02.2018

Yeniden birlikteyiz

Yaklaşık yirmi aylık bir ayrılıktan sonra Türkeli okurları ile birlikteyim. Sizlerle bu köşede tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Her yeni gün, her yeni köşe yazısı ayrı bir heyecan ayrı bir umuttur. İnşallah bu sütunlarda hep birlikte güzel şeyleri birlikte paylaşırız. Tabi bazı zamanlar istemeden de olsa maalesef üzüntüleri de paylaşmak durumunda kalacağız. Boşuna dememişler üzüntüler paylaşıldıkça azalır, mutluluklara paylaşıldıkça artar. Neyse fazla gevezelik yapmadan sohbete başlayalım.

Üzülsem mi sevinsem mi?

Bazı haberler insana hem sevinci hem de üzüntüyü birlikte yaşatır. İşte birkaç gün önce böyle bir haber aldım.Hem üzüldüm hem de sevindim.2013 yılı Ağustos ayında İlimize gelerek Aksa doğalgaz şirketinin Bölge Müdürü olarak göreve başlayan Murat Ceran kardeşim ile tanıştık.Afyonkarahisar’da yaklaşık 4,5 yıl başarı ile görev yapan kardeşim bu hafta sonu cuma günü ilimizden ayrılıyor.Pek çok kişi kendisini tanımaz. İsterseniz nasıl bir müdürdü ondan bahsetmek isterim. Murat Ceran genç, dinamik ve sadece işine odaklı çalışan bir müdürdü.Hiç bir zaman medyatik olmak istemedi.Ben Afyonkarahisar’a hizmet için geldim.”Yaptıklarım benim zaten görevim” demiştir daima.Aksa şirketi böyle hizmet aşığı bir Bölge müdürünü kaybediyor.

Yolun açık olsun

Ben Murat kardeşime ilimize yaptığı değerli hizmetleri için ve özellikle içten samimi dostluğu için teşekkür ediyorum. Kendisinin sayısız kahvesini içerek sohbet ettik. Dostluğumuz kaç kırk yıllar olur artık bilemiyorum. Böyle içten bir dostu Afyon’da göremeyecek olmanın üzüntüsü içersindeyim.Sevinçliyim böyle değerli bir Müdürün İzmir’de enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden birisinde görev yapacak olmasından dolayı.Yolun açık olsun güzel insan.Sana yeni görevinde başarılar dilerim.Ailenle birlikte sağlık huzur dolu bir yaşam dilerim.Unutma bizi biz seni asla unutmayacağız.

İlimizde göreve başlayacak yeni müdürümüze de hoş geldin diyorum.

Hizmet aşkı bu olsa gerek

Uzun süre sizlerden ayrı kalınca gevezeliğim tuttu. Kusura bakmayın. Bu gün  başarılı bir Müdürü kaybederken ilimizin kazandığı bir başka başarılı müdürden bahsetmek istedim.

Devamlı yazılır çizilir. Bu şehrin hali ne olacak, bu trafik rezaleti nasıl son bulacak diye. Suç devamlı Belediyemize ve Emniyetimize atılır. Sanki bu şehirde başka kurum kuruluş yok. Bu şehir gelişecekse el birliği ile gelişecek bu trafik biraz nefes alacaksa herkesin çabası, bir şeyler yapması ile olacak. Beni şahsi düşüncem. Bir şehrin gelişmesi için sosyal alanların yanı sıra ticari alanların da şehrin başka başka yerlerine yönlendirilmesi. Bunun içinde gerek kamu olsun gerek özel kurumlar olsun şehre yayılmalı. Hizmet vatandaşın ayağına görülmeli.

Hizmet vatandaşın ayağına gidiyor

İşte size birkaç örnek otogarımız, İl genel Meclisi şehrin merkezinden götürülerek şehrin gelişmesine öncülük ettiler. Şimdi ilimizde hemşerimiz PTT Baş Müdürü Sayın Mehmet Örsdemir görev yapıyor. Göreve başlayalı çok kısa bir süre geçmesine rağmen yerinde neredeyse hiç oturmuyor.Afyon’a memleketine hizmet etmek için arkadaşları ile beraber çırpınıyor.Vatandaşa daha iyi nasıl hizmet veririm, Afyonu nasıl tanıtırım düşüncesinde.Market zincirleri gibi PTT şubeleri açıyor, neredeyse her mahallede bir PTT şubesi olacak.Ne güzel değimli hizmet vatandaşın ayağına geliyor üstelik istihdama da bir katkı sağlıyorlar.Vatandaş artık emekli maaşını çekmek, posta, kargo göndermek için şehrin merkezine gitmiyor, hem tasarruf ediyor hemde o oranda trafikteki araç ve kişi sayısı azalıyor, üstelik hizmetin gittiği yerde cazibe merkezleri olma yolunda ilerliyor.

PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir örnek olmalı diğer kurum, kuruluş ve özel sektör temsilcilerine. Bakın kısa bir süre sonra İŞKUR hizmet binası ve Aile ve sosyal hizmetler il müdürlükleri de taşınacak. Şehrin merkezi biraz daha fazla nefes alacak. Ben hizmet aşığı tüm kurum müdürlerini, çalışanlarını bir kez daha kutluyorum.

Tekrar görüşünceye dek esen kalın

 

 


Bu yazı 6069 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

HAVA DURUMU

AFYON

SON YORUMLARAfyon Türkeli Gazetesi © 2017-2019 www.afyonturkeligazetesi.com

ÖzekNet