Öğrencilere Lösemi Anlatıldı

Öğrencilere Lösemi Anlatıldı haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-11-09 19:50

Öğrencilere Lösemi Anlatıldı

Afyon OSB RahmiyeSare palalı Teknik Koleji’nde öğrencilere sağlık bilgisi dersinde lösemi anlatıldı. Lösemi’nin korkulacak bir hastalık olmadığını anlatmak için öğrencilere maske dağıtılarak farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Teknik Kolej’de her gün bir sosyal etkinlik ve farkındalık eğitimi yapılıyor. Halk arasında korkulan bir hastalıkmış gibi algılanan ve insanların mesafeli davrandığı Lösemi hastalarının duygularının daha iyi anlaşılmasını sağlamak için Teknik Kolej’de sağlık bilgisi dersinde öğrencilere maske dağıtıldı. Maske takan öğrencilere, öğretmen Filiz Koluaçık tarafından Lösemi hastalığı ve bu hastalıkla mücadele eden ve hastalara psikolojik, maddi ve manevi destekte bulunan Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) hakkında bilgiler verdi.

Önlemler anlatıldı

Lösemi hastalarının sokakta en çok sevgiye ve ilgiye ihtiyaçları olduğunu, anlaşılmaya ihtiyaçları olduğunu aktaran Koluaçık, lösemi hastalarından çekinilmemesini, taktıkları maskenin diğer insanlara hastalık bulaştırmaması için değil, nazik ve hassas olan vücutlarını korumak için olduğunu söyledi. Okul yönetimi ise, sağlık derslerinde öğrencilere sosyal konularda da bilgi vermeye çalıştıklarını belirterek, farkındalık oluşturmaya özen gösterdiklerini ifade etti.>>AA