Afta ikinci şans verildi

Afta ikinci şans verildi haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2019-02-12 20:21

Afta ikinci şans verildi

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Samet Fidan ve İş Kur İl Müdürü Ahmet Karakaya, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) başkanı M. Emin Birliktir’i makamında ziyaret etti.

 

Ziyaret hakkında bilgi veren SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Geçen sene çıkan ve uygulanmakta olan7143 sayılı Yapılandırma Kanunu’nda ödeme zorluğuna düşen işverenlerimizin ödeyemedikleri taksitlerini 28 Şubat tarihine kadar ödemeleri hâlinde daha önceden bozulmuş olan yapılandırmaları geçerli sayılacak. Yapılandırma yapıp da ödeme zorluğu çeken tüm işverenlerimizin yapılandırma için 28 Şubat’a kadar olan yeni zaman diliminden yararlanmalarını talep ediyoruz. Bunun yanı sıra istihdam teşvikleri de güzel bir şekilde uygulanıyor. İşverenlerimiz bu teşviklerden de yararlanmalıdır” dedi.

85 milyon liralık destek sağlandı

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya ise “2018 yılında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak 11 bin809 vatandaşımızın işe yerleştirilmesini gerçekleştirdik. İşbaşı eğitim programında ise 3 bin 78 vatandaşımız bu programdan faydalandı. Girişimcilik Eğitim Programımız, İşsizlik Fonumuz ve diğer ödemelerle beraber 85 milyon liralık bir teşvik paketini Afyonkarahisar genelinde dağıtmış bulunmaktayız. İşverenlerimizin İşbaşı Eğitim Programı’na desteklerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) başkanı M. Emin Birliktir ise bu konunun son derece önemli olduğunu ve üyelerinin değerlendireceklerinden emin olduklarını belirtti.>>Haber Merkezi